Eestifoto kool MTÜ

Reg. kood 80297445

Konto nr:
EE561010220107873010

Makse selgitusse:
Kursus + Teie nimi

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteade 184419

Alusdokumendid

Kursus edasijõudnud fotohuvilisele

Meie edasijõudnute kursus käsitleb erinevaid fotovaldkondi, tutvustab fotokunsti ja paotab professionaalse fotomaailma ust.

Kõik kursuse lektorid on oma ala parimad meistrid ja praktiseerivad loengu teemasid ka reaalses elus. Kursusel on nii teoreetilisi kui ka workshopi stiilis loengud. Rahvusvahelist tunnustust pälvinud fotograaf Kaupo Kikkas õpetab portreefotograafiat ning Vivian Ainsalu pakub sisukat vaadet aktifotograafiale. Loodusaatest "Osoon" tuntud Karl Adami õpetab nägema looduse lugusid ning sissejuhatuse fotokunsti teeb kriitik ja kunstiajaloolane Heie Treier. Digifoto loengus näeme, kuidas antakse ühele reklaamfotole professionaalne välimus, alustades mustast materjalist kuni glamuurse trükivalmis lõpptulemuseni.

Kursus sobib kõigile, kellel teooria põhitõed selged ja huvi fotograafia vastu jätkuv.

I. loeng    Fotojutustus ja kõnelevad pildid - Aivar Pihelgas
Fotograaf Aivar Pihelgas arutab teemadel, miks mõned pildid kõnelevad ja mõned mitte. Mis teeb ühest fotost vaid ajaloodokumendi ja teisest pildist kunstiteose. Kuidas luua fotojutustusi ja lugusid oma elust ja reisidelt. Lisaks veel, mis on fotograafilised  väljendusvahendid ja kus paikneb tasakaal loomingu ja tehniliste oskuste vahel.loeng 

II. loeng Portreefoto - Kaupo Kikkas
Kaupo Kikkas jagab teile oma kogemusi portreefotost, mis on Kaupo lemmikvaldkond. Millist eeltööd teha, kuidas modellidega suhelda ja palju muud. Kõike seda ilmestavad Kaupo portreefotod tuntud inimestest ja kultuuritegelastest.

III. loeng Sissejuhatus fotokunsti - Heie Treiel
Kunstiteadlane Heie Treier arutleb teemal, miks muutub üks foto kunstiks ja teine ei muutu. Mis vahet on fotograafil ja fotokunstil? Kuidas on aeg fotograafia olemust muutnud?

IV. loeng Kunstiline aktifoto - Vivian Ainsalu
Fotograaf Vivian Ainsalu räägib, kuidas sünnib kunstiline aktifoto looduses. Idee, ettevalmistus, loomulik valgus, modelli juhendamine, pilditöötlus.

V. loeng Lugude ülesehitamine loodusfotode najal - Karl Adami
Loodusfotograaf Karl Adami tutvustab, milline roll on lugude ülesehitamisel fotodel ja kuidas toime tulla tagasilöökidega, mida ettevõetud loodusfotoprojektide käigus esineda võib.

VI. loeng Tänapäevane Pilditöötlus - Urmas Ääro
Lektor Urmas Ääro on ettevalmistanud näidispildid, millest osa võiks kuuluda lootusetute valdkonda ja näitab milline roll pilditöötlusel fotograafias tegelikult on. Töö toimub Adobe Photoshop ja Adobe Photoshop Elements keskkonnas,

VII. loeng Kodused tööd ja kokkuvõtted - Kaupo Kikkas
Vaatame üheskoos kursuse ajal tehtud koduseid töid, küsimused ja vastused. Tunnistused.

- Kursus toimub kolmapäeviti alates 18. aprillist kuni 6. juunini 2018. 30. mail loengut ei toimu.
- Kokku 7 loengut.
- Ühe loengu kestvus kuni 180 minutut.

Kursuse hind: 195

Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne tasumine.

Registreerimine

Palume kindlasti täita *-ga märgitud väljad