Eestifoto kool MTÜ

Reg. kood 80297445

Konto nr:
EE561010220107873010

Makse selgitusse:
Kursus + Teie nimi

Täiskasvanuhariduse majandustegevusteade 184419

Alusdokumendid

Kursus edasijõudnud fotohuvilisele

Kõik lektorid on oma ala parimad meistrid ja praktiseerivad oma loengu teemadel ka reaalses elus. Kursusel on nii workshopi stiilis loengud, nagu fotostuudio, kus fotograaf Koshkin teeb reaalse moepildistamise sessiooni, koos sinna kõige juurde kuuluva ja kommentaaridega. Digifoto loengus töötleb Urmas Ääro ära reaalsed näidisfotod, alustades mustast materjalist lõpetades glamuurse trükivalmis lõpptulemusega. Kui ka arutlevad loengud, nagu sissejuhatus fotokunsti Heie Treililt. Kursus sobib kõigile, kellel teooria põhitõed selged ja huvi fotograafia vastu jätkuv.

I. loeng Portreefoto - Kaupo Kikkas
Kaupo Kikkas jagab teile oma kogemusi portreefotost, mis on Kaupo lemmikvaldkond. Millist eeltööd teha, kuidas modellidega suhelda ja palju muud. Kõike seda ilmestavad Kaupo portreefotod tuntud inimestest ja kultuuritegelastest.

II. loeng Glamuurne stuudiofoto - Viktor Koshkin
Fotograaf Koshkin näitab reaalajas, kuidas valmib tipptasemel moefoto. Pildistamine, valgus, modelli juhendamine.

III. loeng Sissejuhatus fotokunsti - Heie Treiel
Kunstiteadlane Heie Treier arutleb teemal, miks muutub üks foto kunstiks ja teine ei muutu. Mis vahet on fotograafil ja fotokunstil? Kuidas on aeg fotograafia olemust muutnud?

IV. loeng    Fotojutustus ja kõnelevad pildid - Aivar Pihelgas
Fotograaf Aivar Pihelgas arutab teemadel, miks mõned pildid kõnelevad ja mõned mitte. Mis teeb ühest fotost vaid ajaloodokumendi ja teisest pildist kunstiteose. Kuidas luua fotojutustusi ja lugusid oma elust ja reisidelt. Lisaks veel, mis on fotograafilised  väljendusvahendid ja kus paikneb tasakaal loomingu ja tehniliste oskuste vahel.loeng 

V. loeng Loodusfoto Ideoloogia - Arne Ader
Arne Ader arutleb teemadel, mis on loodusfoto ja kuidas seda teha. Kust jookseb piir, kus inimtegevus on muutnud juba loodusfoto olemust? Seda kõike kaunite looduspiltide saatel.

VI. loeng Tänapäevane Pilditöötlus - Urmas Ääro
 Lektor Urmas Ääro on ettevalmistanud näidispildid, millest osa võiks kuuluda lootusetute valdkonda ja näitab milline roll pilditöötlusel fotograafias tegelikult on. Töö toimub Adobe Photoshop ja Adobe Photoshop Elements keskkonnas,

VII. loeng Kodused tööd ja kokkuvõtted - Kaupo Kikkas
Vaatame üheskoos kursuse ajal tehtud koduseid töid, küsimused ja vastused. Tunnistused.

Kursuse maksumus on 195.-