16. detsember 2016, 14:01
Allikas: Pressiteade
Ajakirjanduspreemiad 2016Eesti Pressifotograafide Liit kuulutas välja „Aasta pressifoto 2016“ ja „Aasta pressivideo 2016“ konkursid. Fotosid saab esitada uudisfoto; olemusfoto; spordifoto ja portreefoto kategooriates. Videote kategooriasse saab esitada lühidokumentaalfilme ja multimeediaprojekte võttes arvesse, et video on ajakirjanduslik uudis, olemuslugu või intervjuu (saateformaadid ja muud sisu või kommertsprojektid ei kvalifitseeru).

Fotod peavad olema pildistatud 2016. aastal. Lubatud on nii must-valged kui ka värvilised fotod. Võistlustöö võib olla üksikfoto või fotoreportaa˛/fotolugu. Pikemaajaliste projektide puhul peab vähemalt osa fotosid peab olema teostatud 2016. aastal ja fotoprojekt võib olla ajaliselt jätkuv. Pressivideo teos peab olema valminud 2016. aastal ja esitamise tähtajaks olema avaldatud EALL-i liikmelehtede veebis, digiversioonis või suuremates online-uudisteportaalides.

Kandideerida saavad kõik professionaalsed pressifotograafid, väljaanded ja ajakirjandusega seotud institutsioonid, kes on EALL-i liikmeslehtede fotograafid või EPFL-i liikmed.

Fotosid saab üles laadida ja ankeete täita Eesti Pressifotograafide Liidu kodulehe kaudu. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 3. jaanuar (k.a). Iga kategooria võidufoto autor pälvib diplomi ja 640 eurot (neto). Kategooriate võidufotodest valib ˛ürii ka Aasta Pressifoto, mille autor pälvib lisaks 640 eurot (neto).

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine