12. jaanuar 2017, 11:58
Allikas: Pressiteade
2016. aasta parimad pressifotodEesti Pressifotograafide Liidu (EPFL) ja Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) ˛ürii valis 991 foto seast 2016. aasta Aasta Pressifoto ning parima uudis-, olemus-, spordi- ja portreefoto.

ˇürii esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel. Eestist oli fotosid hindamas ka fotograaf Raigo Pajula ning Ringvaate reporter Jüri Muttika. Välismaised ˛üriiliikmed on seekord Läti fotoajakirjanik Andris Kozlovskis ning Soome fotograaf Kaisa Rautaheimo.

Kokku laekus konkursile 673 tööd, nendest fototöid oli esitatud 616, pildifaile koos fotoseeriatega oli 991. Fotod kandideerisid neljas erinevas kategoorias ja osalejaid oli tänavu 58.

Kategooriate lõikes võitnud tööde hulgast valis ˛ürii omakorda parima töö, mis pälvis tiitli „Aasta Pressifoto 2016“.

Hetkel on avalikustatud ainult nominendid, võitjad tehakse teatavaks Pressifoto näituse avamisel ja auhinnad antakse üle EALLi korraldataval pressipeol märtsi alguses. Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2016“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Välja valitud pressifotode galeriid saab näha EPFL-i kodulehel.


Foto: Äsja presidendiks valitud Kersti Kaljulaidi esimene pressikonverents riigikogu hoone valges saalis. (Tairo Lutter/Postimees)


Foto: 50 000 dollarit maksev käekell ning kuldse kuue saanud mobiiltelefon. Nii ilmus maksupettuses süüdistatav ning luksusliku eluviisi poolest lambo-mehena tuntuks saanud ärimees Henry Kallas lõpuks Harju maakohtu ette, kuhu ta on varem jätnud tulemata põdurale tervisele viidates. Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Henry Kallast maksukuriteos, mille tagajärjel jäi riigile laekumata üle 410 000 euro makse. (Andras Kralla/Äripäev)

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine