17. jaanuar 2017, 22:23
Allikas: Pressiteade
Fotonäitus F8/4Loominguline ühendus F8 koondab Pärnus tegutsevaid fotograafe. Rühma eesmärgiks on elavdada Pärnu fotokunsti maastikku, koondada häid autoreid ühistegevuseks, ning koos tõsta nii ühenduse liikmete kui ka Pärnu foto üldist kunstilist taset. Senise kooskäimise tulemusel on sündinud kolm ühisnäitust ja trükist ilmunud Pärnu fotoalbum.

Neljandaks ühisnäituseks on fotokunstnikud loonud täiesti uued teosed. Kinnitust leiab, et F8 süüdistamine formalismis polegi täiesti alusetu - mängimine vormide, mustritega ja kujunditega, mis viib välja klassikalise fotograafia raamidest, on omane ka sellele näitusele. Liigset abstraktiivsusesse kaldumist tasakaalustab seekord inimese kujutamine, seda läbi nii portreede, erinevate fotolavastuste kui subtiilselt sensitiivse kaldumisega pornograafiasse. Näituse avamine toimub 18. jaanuaril ja see jääb avatuks 11. veebruarini, ja kõik huvilised on oodatud.


F8 on Danel Rinaldo, Marko Toomast, Aiki Järviste, Haide Rannakivi, Janno Bergmann, Andres Adamson, Indrek Aija.

Varasemad näitused: F8/1 Parikaste majas Tallinnas (2015) F8/2 Pärnu Kunstnike majas (2016) ja F8/3 Kuressaare Linnagaleriis (2016).

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine