18. jaanuar 2017, 10:29
Allikas: Pressiteade
Tõnu Nooritsa RetrospektiivTõnu Noorits on pakkunud läbi oma karjääri huvitavat ja omanäolist fotograafi käekirja, mis hõlmab väga erinevaid ˛anre. Fotomuuseumi näitus keskendub peamiselt lavastuslikule fotole.

Kuigi Tõnu Nooritsa Retrospektiiv leiab aset korraga viiel erineval näitusepinnal, oleks siiski vaja veel mõnda, et katta ära erinevad valdkonnad, millega fotokunstnik oma karjääri jooksul süvitsi tegelenud on. Fotomuuseumi näitusel keskendutakse peamiselt autori ühele olulisemale teemale - lavastuslikule fotole. Kuna lavastatuse ja pildi organiseerituse aste on siin vägagi erinev, leiame piltidelt koos lavastustega ka maastikke, portreid ja hetketabamusi.

Üheks näituse põnevaimaks seeriaks on autorikomplekt "Farewell to Socialism", mis valmis 1980ndate aastate teisel poolel ning kogus välismaal kiirelt tuntust, tuues autorile muuhulgas FIAPi kuldmedali. Eestis jäi segaste aegade tõttu laiemale publikule fotoseeria olemasolu aga sootuks teadmata. Nii on võimalus pärast pikki aastaid taas seda teost galeriis väljapanduna näha.

Tõnu Nooritsa aktiivne näitusetegevus algas 1980ndatel aastatel, ning on toonud autorile mitmeid kõrgeid tunnustusi nagu kolm FIAPi kuldmedalit, Jaapani fotosalongi võitjamedal ja PSA kuldmedal jpm. Kokku on ta osalenud rohkem kui 300 näitusel 38 riigis.

 

Näitus avatakse 19. jaanuaril kell 17.00 ja see jääb avatuks 5. märtsini. Paralleelselt Fotomuuseumi näitusega on Tõnu Nooritsa retrospektiivnäituse erinevad osad on avatud Fahle galeriis ja veel kolmel pinnal.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine