14. veebruar 2017, 23:50
Allikas: Petapixel
Välgust valgusmõõgaksTuleb välja, et kõige kuulsam Star Warsi rekvisiit on kaamera välklamp. Tuleb välja, et Luke Skywalkeri ja Darth Vaderi valgusmõõkade käepidemed on tegelikult tehtud antiikkaamera välklambist.

DigitalRevi Youtube’i värskeimas episoodis kirjeldab Star Warsi rekvisiitor Roger Christian, kuidas ta George Lucase käsul käis filmi jaoks erinevatest vanavarapoodidest rekvisiite otsimas. Esimese Star Warsi eelarve ei olnud just kõige mahukam ja Lucas soovis, et filmis olevad rekvisiidid jätaksid ka kasutatud mulje. Nii leidis Roger Christian ühest Londoni kaamera poest 1940. aastatest pärit Graflex tasafilmikaamera koos välguga, milles ta tundis koheselt ära filmi jaoks vajaliku detaili.

Tol ajal ei osanud ta unistadagi, et odavalt kätte saadud ja 15 dollari eest modifitseeritud välgujalg müüakse aastakümneid hiljem 250 000 dollari eest muuseumile. Kuna sama rekvisiiti kasutati uuesti 7. episoodis, siis on arvata, et asi läheb üha enam hinda.

Paraku on selle välgujala ikoonilisus masendanud vanade kaamerate kollektsionääre, sest tänu Start Warsi fännidele on kõigi selliste koos välguga Graflex kaamerate hinnad eBays läinud mitme tuhande dollarini ja need ei jõua enam kaameraid au sees hoidvate inimesteni.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine