27. aprill 2017, 13:31
Allikas: EF.
Kaupo Kikkase näitused InglismaalMõlemad fotonäitused on seotud mainekate muusikafestivalidega – näituseprojekt “Treescape” avatakse 27. aprillil Oxfordis festivali “Oxford May Music” programmi raames ja Arvo Pärdi teemalist näitust “Adam’s Lament” saab näha Londonis St. John’s Smith Square’il Westminsteris juuni lõpus.

Näituseprojekt “Treescape” on autori tõlgendus puude peidetud maailmast, kus ühes fotograafiaga on eksponeeritud ka vana puit. Näitust on lisaks Eestile eksponeeritud ka Lätis, Saksamaal ja Prantsusmaal. Oxfordis on see osaks kevadise muusikafestivali programmist, mis on tuntuks saanud kunsti-, muusika- ja teadusmaailma ühendamise poolest.

Kontsertidele eelnevad ettekanded Briti juhtivatelt teadlastelt, kelle hulgast leiab ka kuulsa teadlase Brian Coxi, kes on peale teadustöö ka BBC dokumentaalfilmide autor ja kirjanik. Kikkase näitus “Treescape” on ühendatud temaatilise kontsertprogrammiga, millele eelnev autori artist talk. Näitus jääb avatuks St. John the Evangelist Church konvendis kuni 14. maini.

Adam’s Lament” on projekt, mis valmis koostöös Arvo Pärdi Keskusega ning mille südameks on fotoseeria suurest meistrist teose “Aadama itk” salvestusperioodil.

Londonis avatav näitus on osaks koorikonkursi “London International a Capella Choral Competition” programmist, mis leiab aset St. John’s Smith Square ajaloolises kontsertsaalis. Festivali kunstiliseks juhiks Peter Phillips, kes on kuulsa vanamuusika kollektiivi The Tallis Scholars asutaja ja kunstiline juht. Näitus on avatud festivali ajal 26.juunist 1.juulini ning eksponeeritud selleks spetsiaalselt loodus ruumis St. John Smith Square’i krüptis.

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine

Järgmine