19. veebruar 2018, 12:39
Allikas: Pressiteade
Eesti Minut 201824. veebruaril kell 13.00 kutsub Eesti Pressifotograafide Liit kõiki Eesti elanikke ja külalisi jäädvustama ajaloolist hetke ning pildistama ühe minuti jooksul ümbritsevaid inimesi, meeleolusid, objekte või loodust.

Pole oluline, kas viibid metsas, oled tööl, istud peolauas või toimetad kodus – tee sellest foto ja lae see üles. Kui soovid, võid ka ette valmistada ja läbi mõelda, mida sellel tähtsal päeval Eesti ajaloo jaoks jäädvustada. Võid kokku kutsuda oma küla rahva või minna naabrile külla. Võid mõelda ka sellele, et kui antud aktsioonist valmiks aastate pärast näitus ja sind palutakse uuesti teha samas paigas pilt, siis mida sooviksid seal tänasest päevast näha. Pildista tavapärast eluolu. Märka asju, objekte, maastikke, tänavaid jne, mis kindlapeale muutuvad. Praegune mood on kindlasti mõne aasta pärast ajalugu ja huvitav lastele vaadata. Tänapäevased tehnikaimed, mida näeme aastate pärast vaid muuseumis. Tööd, mida praegu teeb veel inimene või loom.

Ühesõnaga , jäädvusta minuti jooksul hetk, mis täna on sulle täiesti tavaline, kuid aastate pärast meie ühine ajalugu. Fotode eesmärk on jäädvustada Eesti Vabariigi 100. aasta sünnipäeva, et ka järeltulevad põlved kogeksid seda hetke ja ajastut. Kõik aktsiooni käigus tehtud pildid kogutakse kokku ja edastatakse koos autori nime ja kujutatu kirjeldusega säilitamiseks Eesti Rahva Muuseumi.

Plaanis on ka näitus, kus avaldatakse kõik saadetud fotod, aga kindlasti avaldatakse kõik pildid ka netikeskkonnas. Aktsiooni leiad ka Facebookist : Eesti Minut - Tule osale Eesti ühispildistamises.

Piltide üles laadimiseks tuleb minna veebilehele https://www.eestiminut.ee/ ja seal kasutajaks registreeruda.


Foto: "Saunikud söömas! - Tiidermann, Heinrich, pildistatud vahemikus 1896-1902, Postkaart sarjast "Estnische Typen" (Eesti tüübid), Harju-Jaani kihelkond

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine