28. märts 2018, 08:36
Allikas: Pressiteade
Loetud päevad LAF-i tähtajaniTraditsiooniline fotokonkurss, mille ˛ürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimub 18. korda. Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti juubeliaastale ja Eesti rahvusmaastike valimisele.
Eelmisel aastal osales 852 autorit 6202 tööga, lisaks 90 liikuvat pilti viiekümnelt autorilt.

Kuna hetkel on käimas rahvusmaastike valimine, oodatakse maastikupiltide kategoorias suure huviga rahvusmaastikel jäädvustatud pilte ja ka ettepanekuid rahvusmaastike nimekirja täiendamiseks. Ülevaate rahvusmaastikke tutvustavatest lugudest leiate Eesti Looduskaitse Seltsi kodulehel.

Võistlus toimub kolmes vanuserühmas – lapsed (kuni 13 a k.a), noored (kuni 19 a k.a) ja üldarvestus. Fotokonkursi kategooriaid on kokku 15, nende seas ka kategooria „Liikuv looduspilt“, kuhu oodatakse kuni 120 sekundi pikkuseid videoid, mis koosnevad kas üksikust videokaadrist, lühikesest monteeritud videoloost, stop-motion või time-lapse tehnikas võttest.

Lisaväärtust võistlustöödele annavad fotodele lisatud kuni 500-tähemärgised lood.

Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev ˛ürii Rein Marani juhtimisel.

15 Tantsivat Hunti jagatakse võitjatele välja mais. Samas kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2018 ja ilmub Loodusfoto Aastaraamat 2018, kus sees kõik ˛ürii poolt tunnustatud tööd.

Eelmisel aastal pälvis Aasta Loodusfotograaf 2017 tiitli Jarek Jõepera pildiga „Kodumaine Amazonas“. Looduse Aasta Foto 2018 kohta leiab lisainfot ning fotosid saab üles laadida konkursi lehel.


Foto: LAF 2017 võidutöö, Jarek Jõepera, "Kodumaine Amazonas"

« Tagasi

« Arhiiv

Eelmine