Fotofoorum

Kukkumise tagajärjel kinnikiilunud objektiivifilter.

rikstam

02.12.2018 | 16:07

Kui endal nupp enam ei noki ja peenmehaanika tööriistu käepärast pole, küsin teistelt, ehk kellegil on ideid või infot kellestki, kes oskab- kuidas saada objektiivi küljest kätte purunenud UV klaasi raami? Kukkumisel kiilus kinni ja kätega lahti ei keera. Proovisin mingi veefiltri keerajaga, ei haakunud hästi. Leidsin ühed veneaegsed torutangid, kuid see jäi väikeseks (82mm keere filtril). Proovisin ka vaikselt ringiratast koputada ja näpitsatega sikutada.
OK, proovisin lõpuks õlifiltri tangidega, ei miskit, nagu lähemal vaatlemisel paistab, on kukkudes raam kukkumiskohalt laines ehk sisse surutud ja deformeerunud on kindlasti ka objektiivi enda sisekeermed- täitsa peavalu, kuidas asi korda saada?
T. 4.12. Täna ostetud lõiketangidega sain lõpuks filtriraami objektiivi otsast kätte. Varemalt tundus nagu oleks raam sinna kinni keevitatud. Lahti tuli teisel näpsamisel, kergelt nagu poleks kunagi kinni olnudki. Just eelnevalt katsetasin õlifiltri tangidega, pinguta või silmamunad pealuust välja... :-)

Kaupo

05.12.2019 | 13:15

Üks takkajärgi soovitus. Panna objektiiv sügavkülma, see on mul aidanud. Aga korra väänasin lõpuks vihaga lihtsalt peente näpitsatega filtri servad tagasi ja lõhkusin filtri ära, et kätte saada. Need keermed on kohati marupehmed küll.

k.