Fotokool

Pildi autor Annika Metsla

FOTOKURSUS ALGAJATELE neljapäeviti

Kursus kõigile, kes tunnevad, et fotograafia on midagi enamat kui tühipaljas klõpsimine.

Ei oma tähtsust, kas sul on kompakt-, digitaal- või peegelkaamera! Ka kohvipurgiga saab pilti teha, kui sul on vastavad oskused olemas. Eestifoto kursus algajatele on praktiline ja arendab sinus just neid oskusi, mida igapäevasel pildistamisel vajad. Õppejõududeks on tõelised oma ala asjatundjad. 

Loengud toimuvad neljapäeviti alates 18. aprillist ja kestavad kuni 6. juunini.

* Kursus toimub Eestifoto Stuudios ja ühe loengu pikkus on keskmisel 2,5 tundi.
* Töö toimub kuni 25 liikmelistes gruppides 
* Praktilised õppematerjalid, kodused ülesanded 

Õppejõud: Kaupo Kikkas, Kristian Kruuser, Annika Metsla, Urmas Tartes, Urmas Ääro, Argo Argel.

N 18.4.2019
I loeng: Sissejuhatus ja ABC 
Pärast lühikest põiget fotoajalukku hakkame uurima, mis on kaamera ja objektiivid ning kuidas tekib sensorile kujutis. Seejärel saame selgeks kaamera. Õpime tundma kaamera erinevaid programme ja vaatame, millest koosteb ekspositsioon ehk säritus.

N 25.4.2019
II loeng: Teooria ja pildistamistehnika
Teine loeng algab väikese kordamisega ja jätkub kohe uute teooria peatükkidega. Mis on ava ning kuidas suhestuvad ava-säriaeg ja ISO tundlikus. Erinevad kaadriformaadid ja fotograafiline ulatus. Loengu lõpuosas vaatame pilte ja vaatame kuidas histogramm visuaalseid kujutisi matemaatiliselt tõlgendab.

N 2.5.2019
III loeng: Fototehnika ja varustus 
Õpime lähemalt tundma kogu varustust, mis võimaldab meil pildistada ja oma mõtteid piltides väljendada. Erinevad kaameraformaadid, erinevad objektiivid, perspektiiv ja vaatenurk. Kaamera hooldamine, filtrid ning statiiv. Ehk kogu varustus, mida fotograaf oma töös kasutab.

N 9.5.2019
IV loeng: Kompositsioon ja valgus 
Mis on kompositsioon, kus on tema juured ja miks mõni pilt tundub meile ilus ja mõni mitte.  Dünaamika ja staatika, erinevad kompositsioonitüübid. Valgus ja pildi koloriit kompositsiooni osana. CLEPS reegel. Vaatame palju pilte ja arutame nende kompositsiooni üle.

N 16.5.2019
V loeng: "Loodusesse"
Kogenud loodusemees ja kõrgelt hinnatud fotograaf Urmas Tartes viib meid makromaailma. Käsitledes seda märksa laiemalt, alates filosoofilisest küsimuses, mis üldse on loodusfoto. Urmas Tartes võtab oma loengus kursuse teooria osa kokku ja kordab üle ka tähtsaimad fototehnilised tõed, mis esimestes loengutes õpitud, lisaks näitab põnevat pildiprogrammi.

P 19.5.2019 kell 15.00
Praktika - Argo Argel
Parim koolitaja on praktika. 3 tundi looduses koos juhendajaga oma fotokaamera kasutamise tundmaõppimiseks. Selle koolituse eesmärgiks on jagada teile praktilisi kogemusi looduses pildistamiseks. Seekord keskendume pildistamise tehnikale ning lihtsatele võtete ja nippide kasutamisele, mis aitavad luua meeldejääva foto.

N 23.5.2019
VI loeng: "Stuudio" 
Mis teeb ühest ruumist fotostuudio ja kas ka ise oleks võimalik seda oma kodus katsetada? Kuidas käituvad erinevad valgused, välk ja püsivalgus. Mis valgust pehmendavad vahendid on olemas ja mida võiks ise meisterdada. Kuidas stuudiovälgud töötavad ja kuidas toimub koostöö kaameraga.Vaatame näidispilte ja proovime stuudios ka ise kätt.

N 30.5.2019
VII loeng: Digitöötlus
Mis saab pildiga sellel hetkel kui ühendame oma fotoka taha kaabli ja "tõmbame" pildid arvutisse. Ilma töötlemata ei jää tänapäeval ükski pilt, aga kust õigupoolest algab pilditöötlus ja mida teeb pildiga juba kaamera ise? Mis on bitid ja baidid ja lühend RGB. Millest foto arhitektuur koosneb ja kuidas sellega manipuleerida. Loengu teises osas tegeleme pilditöötlusega Adobe Photoshop Elementsi platvormil.

N 6.6.2019
IIX loeng: Personaalsed küsimused ja lõputöö
Viimane loeng kuulub õpilastele, õigemini nende fotodele. Vaatame koduseid töid ja tegeleme piltide analüüsiga. Mis on kuskil valesti läinud või mis teisal hästi õnnestunud. Piltide vaatamine on õppeprotsessis täpselt sama oluline osa kui teadmiste omandamine kursuse alguses. 

Õpetajatest saad lugeda lisa kodulehe lektorite rubriigist.


Kursus toimub neljapäeviti kell 18.00 alates 18. aprillist 2019.
Kokku 8 loengut ja praktika
Ühe loengu kestvus kuni 180 minutut.


Kursuse hind: 195 € 
Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne tasumine.

Eestifoto koolil on õigus teha muudatusi loengute toimumisaegades.

Koolituse info:

195€

18.aprill - 9.juuni

A. Lauteri 7C Tallinn 10145