Fotokool

Pildi autor Kaupo Kikkas

HAKKAME KOGUMA FOTOKUNSTI loeng-workshop

Fotokunsti turg muudkui areneb ja kogub tuure ning kunstimaailmas on fotost saanud väga kuum kaup. Nagu teame, toimub Eestis enamus suuri muutusi väikese hilinemisega, nii on ka Eesti fotokunsti turg veel täiesti väljakujunemata. Pole aga kahtlust, et see on peagi muutumas ning nutikas koguja saab praegu trendi ennetada.

Mida peaks teadma alustav fotokunsti koguja? Mis toimub turul ja millised on maailma trendid? Mida jälgida autori ja konkreetse töö valimisel?

Kogumine on midagi inimesele väga omast, mis ulatub juba tuhandete aastate taha. Kuigi on inimesi, kes suudavad elada munga askeetlikusega ilma midagi oma seintele riputamata, siis enamus inimesi soovivad ennast ümbritseda esemetega, mis neile rõõmu teevad. Kunst kogumisel on väga palju erinevaid dimensioone alates kunstnike toetamisest kuni kaalutletud investeeringuni. Sinna vahele mahub veel palju muidki põhjuseid, miks just fotokunst on väga põnev kogumisteema.

Kaupo Kikkas, kes on ise nii koguja kui kunstnik, avab selle põneva teema erinevatest vaatenurkadest. Vaatleb kogumise temaatikat laiemalt, arutleb Eesti eripärade ja probleemide üle ning räägib koos näidetega konkreetsetest töödest.

Loomulikult annab ideid ja soovitusi ning vastab küsimustele.

Loe lisaks:
 https://kultuur.err.ee/1609290699/kaupo-kikkas-hakkame-fotokunsti-koguma

https://edasi.org/221118/pohjamaise-disaini-gurmaan-kevin-kleinmann-kunst-aratab-ja-tugevdab-seda-kes-me-uksikisikutena-oleme/

https://parnu.postimees.ee/7972170/maailmakuulsustest-parnaka-tiiu-kimberini-kaupo-kikkas-naitab-oma-fotokogu 

 

Lektor: Kaupo Kikkas
Aeg ja kestvus: 17. oktoober 2024 kell 18.00 - 20.00
Loeng-workshop Eestifoto stuudios
Hind: 39 €
Koha koolitusel tagab koolituse eest õigeaegne tasumine.

Koolituse info:

39€

17. oktoober

Lauteri 7c Tallinn

Registeeri koolitusele

Koolitusele esmakordselt registreerides luuakse teile automaatselt Eestifoto.ee konto. Lisainfo saadetakse e-posti aadressile.

Juriidilisest isikust kursuse eest tasunutele saadetakse hiljem e‑postiga täpsustatud arve.