Uudised

Õpi Eestifotos autot pildistama

20 aprill 2023

Tuleval kuul toimub Eestifoto koolis auto pildistamise töötuba, kus üheskoos luuakse pimedas alates nullist auto pildistamiseks sobilik valgus lihtsate ja käepäraste vahenditega, seega omandatud oskusi saab hiljem kasvõi kodus ise kasutada.

Viie tunnises töötoas õpid analüüsima auto karakterit ja õpid märkama fotol rõhutamist vajavaid detaile, leidma õigeid nurki ja rakursse, valima objektiivi ja fookuskaugust, kasutama väga pikka säriaega, looma valgust erinevates valgusmaalingute tehnikates ning erinevaid valgusi kombineerima.

Juhendajaks on reklaamfoto maailmas aastaid tegutsenud fotograaf Toomas Tikenberg, kes on pildistanud muuhulgas reklaamidele ka autosid. Töötuba leiab aset Tallinnas suures siseruumis. Võimalusel palun kaasa võtta oma statiiv ja distantspäästik, et saaks kasutada pikki säriaegu. Distantspäästiku asemel on võimalik kasutada ka kaamera rakendust.

Töötuba toimub Tallinnas, 25. mail kell 19.00-23.00. Kohtade arv on piiratud, seega kui tahad kindel olla, et pääsed sel korral töötoas osalema, registreeru kohe siit.

Hetkel on Eestifotos käimas põhjalikud fotokursused algajatele ja edasijõudnutele, mis toimuvad regulaarselt. Kui soovid järgmine kord isegi osaleda, siis hoia silma peal Eestifoto koolituste rubriigil https://www.eestifoto.ee/kool. Peagi on tulemas kompositsiooni töötuba koos Kaupo Kikkasega 9. mail, nägemispsühholoogia fotograafile 16. mail. Endiselt saab osta ka fotokoolituste kinkekaarte, fotosõbrale on need ilmselgelt parim kingitus.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee