Uudised

Aivar Pihelgas kutsub töötuppa kevadet ja kuldkinga pildistama

5 juuni 2020

Käesoleval suvel toimub Eestifoto koolis uus töötuba: bioloogi haridusega fotograaf Aivar Pihelgas viib huvilised Raplamaale, metsaretkele, tabamaks üht Eesti kauneimat orhideed - kuldkinga, mida hüütakse ka käpaliste kuningannaks. 

"Raplamaal on mul mõni koht, kuhu tahan huvilised viia selle imelise taimega kohtuma ja kui veab, õnnestub meil näha ka selle taime rohekaõielist vormi," sõnas Aivar Pihelgas. Tema sõnul on kinga õiel lisaks punakaspruunid "kingapaelad", mis madala õhtuse päikese valguses hakkavad särama leekivpunaselt. Pihelgas lubab jagada ka näpunäited, kuidas lihtsate vahenditega valgust sobivamaks kujundada. Makroobjektiiviga võib kuldkinga õiel tabada ka pisikest krabiämblikku, kes oma värvust muutes saab sama kuldseks kui kuldkinga õied.

Kuldkingade õitesemise aeg sõltub fotograafi sõnul ilmadest ja soojakraadidest. "Loodame kohal olla õigel hetkel, kuid praegu on käpaliste hulgas õnneks teisigi õitsejaid, mida pildistada." Kaasa soovitab ta võtta sobiva riietuse vihmahoo ajaks ja sääsetõrjevahendi, et rahulikku pildistamishetke idülli mitte rikkuda.

Kuldking on Eesti ja Euroopa kõige suuremate õitega orhideeliik ja ühtlasi ka Eesti üks suuremaõielisi taimi üldse. 

Igal tasemel huvilisele sobiv koolitus toimub 14. juunil algusega kell 15 ja kestab kokku kolm tundi. Töötuppa saad registreeruda siit.

Eestifoto kursused ja workshopid koos tutvustustega leiad kodulehelt. Uudisena saab algajate fotokursusel osaleda ka veebi teel.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee