Uudised

Eestlased ja soomlased tutvustavad analoogfotograafia tänapäeva

19 mai 2022

Eesti ja Soome fotokunstnike ühisnäitusel osaleb 13 tegijat ning see juhatab ka sisse Fotomuuseumi uue, analoogfotograafiale pühendatud teema-aasta.

"Digitaalne maailmakord pole saavutanud täit võimu analoogi üle, ka mitte fotograafias," tutvustab Fotomuuseum. Analoogfotograafia taaselustumist on märgata igalpool, ka noorem põlvkond soovib katsetada vanu fototehnikaid. 

Eesti-Soome analoogfotograafia näituse eesmärk on esile tuua vanu tehnoloogilisi fotomeetodeid. Teemadena varieeruvad väljapanekul mälu ja aeg, keskkonnas toimuvad muutused ja sisekaemuslikud kogemused. 

Rahvusvahelisel grupinäitusel osalevad Eesti ja Soome fotokunstnikud valiti mõlemas riigis korraldatud avatud kutsungi teel. 

Näituse avamine on tuleval neljapäeval, 26. mail kell 18.00 Jaani seegi galeriis. Näitus jääb ülesse kuni 4. septembrini 2022. Peale seda liigub näitus edasi Soome.

*

Näitusel on analoogtehnikatest esindatud broomõlitrükk, tsüanotüüpia, polaroidfotograafia, pinhole; samuti suureformaadilise plaatkaameraga jäädvustatud negatiividest (24 x 30 cm) ilmutatud mustvalged fotod, mis lõppfaasis käsitsi koloreeritud; klassikalised hõbeželatiinprindid, värvilised fotogrammid, kitsas- ja keskformaat värvifilmile jäädvustused ja neist loodud kromogeensed prindid, lisaks üks analoogtehnikat ja moodsat 3D digitehnikat ühendav projekt. /Allikas: Fotomuuseum/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee