Uudised

Filmifotograafia viimased päevad?

20 aprill 2018

Alates 20. aprillist on fotosõpradel Netflixist võimalik vaadata üht vähestest fototeemalistest mängufilmidest. "Kodachrome". Film on siis lugu tuntud Kodachrome'i filmi viimastest päevadest. Filmi peategelane Ed Harris on kibestunud, vana fotograaf, kellel pole oma pojaga enam just kõige roosilisemad suhted. Poeg (Jason Sudeikis) ja isa ühendavad oma jõud, et minna väljasõidule riigi viimasesse kodachrome'i filmi ilmutusõimelisse laborisse. Film baseerub 2010. aasta New York Times'i artiklil, mille pealkiri oli "Kodachrome'i fännide jaoks lõppeb tee Kansase fotolaboris."  

Kui film huvi pakkus, siis treiler sellele on nähtav siin ja film ise Netflixis. 

Aga kuna Kodaki filmitehas veel tegutseb, siis mis seal ikkagi praegu toimub? Ajakiri Negative Feedback huvituski täpselt sellest ja läks Kodaki New Yorgis laiutavasse Rochesteri pekorterisse ja tehasesse asja kaema. 12-minutilises videos saab näha, kuhu fotograaf George Muncey't ja ta meeskonda eratuuril viidi. 

Videos saame näha nii Kdaki asutuse sisemist kui välimist külge, näeme samme filmivalistamise protsessis - alates baasmaterjalidest kuni täis rullides filmideni, mis tooteliinile välja hüppavad. 

Firmal on Muncey sõnul jaksu toota iga päev 50000 rulli 35mm filmi, kuid pole selge, kui palju firma seda tegelikult päevas teeb.  

Lühifilm on kättesaadav Youtube'is. 

Allikas: PetaPixel.