Uudised

Filtrite liigkasutust seostatakse tõsise vaimse häirega

27 juuli 2021

Petapixel vahendab uudist, kus välja toodud uuringus selgub, et liigne filtrite kasutamine võib tähendada tõsist vaimset probleemi ehk häiret nimega BDD. 

Kõik me pildistame täna telefoniga ning suurem osa inimestest teeb seda iga päev, kui mitte mitmeid kümneid kordi päevas. Pilte sotsiaalmeedias jagades erinevad need sageli originaalist, kuna on mitmete fotofiltritega paremaks muudetud. "Ma usun, et meedia on alati olnud üks mõjutajatest näidates meile fotosid kuulsustest ja modellidest," sõnas psühholoog Rachel Simmons veebikirjale 10 WJAR. "Probleemiks muutub see siis, kui inimesed veedavad tunde tehes kõigepealt endast pilte, seejärel neid redigeerides ja lõpuks postitades," lisas Simmons.

BDD ehk Body Dysmorphic Disorder (keha düsmorfne häire -  tõlk.) all kannatab umbes 1 inimene 50st. See tähendab, et inimene mõtleb oma võimalikele (pildil) väljapaistvatele vigadele enamjaolt terve päeva ja tunneb end seetõttu koleda või ebameeldivana.

Inglisekeelse testi, kas sinulgi võib antud häirega probleeme olla, saad teha siit. Häire kohta leiad inglisekeelset lisainfot lehelt Body Dysmorphic Disorder Foundation.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee