Uudised

Fotod, mis on tehtud mõni sekund enne tragöödiat

4 aprill 2024

Tragöödiad on ettarvamatud ja vahel juhtub nii, et teed pildi vahetult enne millegi kohutava juhtumist - viimasel hetkel, mil inimese või inimeste elu muutub lõplikult.

Loo lõpus on link originaalloole ja fotokollektsioonile, kus vahetult peale pildistamise hetke juhtus midagi ootamatut. Näiteks matkaja Darsh Patel pildistas oma mobiiliga New Jerseys 2014 aastal karu hetk enne seda kui too matkajat ründas ja tappis; Foto isast lapsega, kes olid 1998 aastal Hispaaniast Põhja-Iirimaale reisile tulnud ja palusid end pildistada auto kõrval, milles hetk hiljem plahvatas pomm. Pomm tappis 29 inimest ja vigastas 220, isa ja laps jäid ellu, kuid pildistaja mitte. Kaamera koos fotoga leiti plahvatuse järel killustikust; Foto emast ja 4-aastasest tütrest, kes olid minemas oma unelmate reisile Malaysia Airlines lennuga MH17, mis varsti pärast õhkutõusmist Ukraina kohal alla kukkus ja maha põles (2014); Poliitik, kes tegi oma perest foto jäädvustades kogemata ka oma relvaga mõrvari, kes murdosa sekund hiljem päästikule vajutas.

Elu on täis üllatusi ja võib samapalju kesta pikalt ja õnnelikult kui ka lõppeda täiesti ootamatult. Seetõttu tasub meeles hoida väikest tõsiasja - naudi igat päeva, igat hetke nagu see oleks su viimane. Nii tunduvad isegi keerulised ajad hoopis lihtsad, sest alati saab olla hullem.

Vaata kõiki pilte siit: Originaallugu

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee