Uudised

Fotograaf Douglas Kirkland näitab Marilyn Monroed ja Chaneli

27 august 2020

Möödunud nädalal läks Helsingi Kämp galeriisse üles legendaarse kanadalase Douglas Kirklandi (s.1934) fotonäitus, kus näeb kahe maailma mõjutanud ikooni elu läbi Kirklandi silmade.

"Fotojutustused õhtust Marilyniga ja Coco Chanel lubavad vaatajal lähedalt näha, kuidas areneb suhe fotograafi ja modelli vahel ning sünnivad fotod, mis jäävad elama," loeb näituse tutvustuses.

Marilyn Monroe ja Coco Chanel olid mõlemad naised, kes uskusid visuaalsesse võimu. Kirkland pildistas mõlemad naised 1960ndate alguses, kui ta töötas noore New Yorgi fotograafina ajakirjas Look. See oli ka aeg, mil foto oli modernses kultuskultuuris jõudnud kesksele kohale ning tollased pildid kandsid endas nii Hollywoodi tähekultust kui moeajalugu. Näitus mõtiskleb selle üle, kuidas ikoone tehti ja milline on foto võim.

Douglas Kirkland tegi fotograafina Hollywoodis pika karjääri ja sai tuntuks peamiselt staaride piltnikuna. Lisaks on ta kaasa löönud enam kui 150 filmi loomise juures.

K1 on Soome fotograafiamuuseumi uus näitusesaal, mis avati Kämp galeriis 20. augustil koos kahe näitusega: Coco & Marilyn ja Munalissu. Munalissu on soomlanna Liisa Vääriskoski feministist alter ego ja tema kunstiprojekt suunab tähelepanu tänapäeva sotsiaalmeediale ning hajutab piirid reaalsuse ja fiktsiooni vahel.

Marilyn & Coco näitust saab vaatama minna kuni 20. detsembrini 2020.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee