Uudised

Fotograafid leiavad karantiinis lohutust sotsiaalmeediast

5 aprill 2020

Paljud tuntud fotograafid, kes käesoleval hetkel olude sunnil koduseinte vahel oma aega veedavad, on koroona-klaustrofoobia leevendamiseks leidnud lohutust Instagramist, kirjutab The New York Times.

Viimased nädalad on meie kõigi sotsiaalmeedia infovood täis koroonaviiruse karantiinipilte. Mõned pildistavad oma surmani tüdinud lemmikuid, mõned oma kodu või tühje tänavaid ja maskides-kaitsekostüümides poodlejaid. Kuid nende üle ühe miljardi Instagrami kasutajate seas on ka maailma parimaid fotograafe, kes samuti pilte teevad - mõned neist telefoniga ja mõned kaameraga. Hea uudis on see, et kaamerad meie taskutes on tihti kvaliteetsemad kui need, millest professionaalne fotograaf veel 30 aastat tagasi unistas. Halb uudis on, et pilte saab teha vaid oma kodust.

New York Times tutvustab põgusalt mitmeid fotograafe ja nende tegemisi. Näiteks noort Hiina fotograafi Liu Shuwei, kes on tuntud oma portreede ja aktide poolest ja kelle infovoost leiab täna õitsvaid puid või arhitektuuri, mida ta näeb oma koduaknast. Noor Tehranis asuv fotograaf Tahmineh Monzavi leevendab samuti pildistamisega oma üksindust pildistades näiteks oma aknast lehvitavaid vanemaid. Itaalia fotograaf Michele Borzoni käib väljas iga päev konkreetsel ajal, et oma kaasmaalasi pildistada. Pildistamine on fotograafidele abiks käesoleva olukorraga toime tulla. Leevendada viha või pettumust, üksindust, segadust - peamiselt negatiivseid emotsioone, mis antud olukorraga kaasas käivad.

Tuntud fotograaf Catherine Opie peab end näiteks halvimaks instagrammeriks läbi aegade, kuid temagi on asunud sinna postitama, kuna vaid nii saab ta olla maailma ja ühiskonnaga ühenduses. Fotograaf Louis Conner püüab olukorda helgemaks muuta läbi naljakate autoportreede ja ütleb, et keskendub nüüd hulga enam positiivsele kontekstile. “Ma olen alati arvanud, et kunst peab olema positiivne, vähemalt mingil määral,” sõnas ta. Sotsiaalmeedial on võim inimesed ühendada.

 

Originaalartiklit saad lugeda siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee