Uudised

Fotograafid on maruvihased Adobe uute privaatsussätete peale

7 juuni 2024

Adobe keerutab taas vastuoludega tolmu üles ja nende viimane tarkvara kasutustingimuste värskendus on fotograafid ja teised loovad isikud vihaseks ajanud, kuna tundub, et Adobe saab seetõttu täieliku juurdepääsu kasutaja sisule.

"Adobe on uuendanud Adobe üldiseid kasutustingimusi, mis puudutavad tarkvara ja teenuste kasutamist, sealhulgas täpsustused sisu juurdepääsu kohta (punktid 2.2 ja 4.1), õigus kustutada sisu mitteaktiivsetest kontodest (punkt 5.3) ning lühendatud periood vaidluste mitteametlikuks lahendamiseks 60 päevalt 30 päevale (punkt 14.1). Kui kasutajad soovivad jätkata vastava Adobe rakenduse kasutamist, peavad nad nõustuma muudetud kasutustingimustega, mis on tavapärane praktika. Kui nad akna sulgevad ilma nõustumata, ei saa nad Adobe rakendusi ja teenuseid edasi kasutada. Üks lause teates on tekitanud loovprofessionaalide seas pahameelt: „Selgitasime, et meil võib olla juurdepääs teie sisule nii automaatsete kui ka manuaalsete meetoditega, näiteks sisu läbivaatamiseks.” 

Nii võtab muudatused lühidalt kokku veebileht Petapixel, mis edasises loos toob välja ka mitmeid näiteid erinevatest foorumitest, kus inimesed on maruvihased. „Nii et Adobe võib nüüd nuhkida kõiki praegu töös olevaid projekte? See on hullumeelne,” kirjutab üks Redditi kasutaja.

Kuidas Adobe kasutaja sisu juurde pääseb ja seda analüüsib, on ettevõte arutanud mitmel korral, sealhulgas viimati veebruaris. „Adobe võib analüüsida teie sisu, mis on töödeldud või salvestatud Adobe serverites. Me ei analüüsi sisu, mis on töödeldud/salvestatud teie seadmes. Kui te ei soovi, et Adobe kasutaks teie sisu näiteks AI treenimiseks ja toodete-teenuste parandamise eesmärkidel, saate igal ajal loobuda sisu analüüsist." Kusjuures kasutajad ei saa end sisu analüüsist välja arvata, kui nad kasutavad eelväljaandeid, beeta- või varajase juurdepääsu Adobe tarkvara.

Kokkuvõtvalt. Kui sa ei taha, et Adobe sinu Adobe serverites salvestatud sisu analüüsiks, ära kasuta Creative Cloud teenuseid. Töödeldud materjalidega on lugu märksa keerulisem, kuna mitmed funktsioonid tarkvarades nagu Lightroom ja Photoshop kasutavad AI-d, mis omakorda sõltub Adobe serveritest. Adobe võib kasutaja sisu analüüsida vaikimisi, loobumiseks tuleb minna ja andmete/privaatsuse seadedes sisu analüüsist loobuma.

/Originaallugu/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee