Uudised

Fotografiska toob Kirsty Mitchelli imedemaa septembris Tallinna

19 august 2019

Kirsty Mitchelli näitus Imedemaa on unistuste maailm koos maagiliste olevuste ja loodusega, mille loomiseks kulus autoril viis aastat. Nii näitus kui ka selle kõrval valminud fotoraamat on autori austusavaldus oma siitilmast lahkunud emale.

"Ma tundsin, et mu fotoprojekt tuleb lihtsalt ära teha - see oli nagu põgenemine keset tavalist igapäeva - kohta, mis tundus mulle sügavalt tähendusrikas,” avaldas Kirsty Mitchell, kelle kõik näitusefotod on üles võetud Inglismaal, kodu lähedal metsas.

Näituseprojekt sai alguse kohe peale fotograafi ema surma, mis mõjus Mitchellile laastavalt ja pani ta otsima emotsioone reaalsusest väljaspool, lapsepõlve muinasjutulisest maailmast. Kirsty Mitchellil oli emaga väga lähedane suhe ja ema oli see, kes talle lapsepõlves raamatuid ette luges. Lapsepõlve raamatute imedemaa oligi näitusele suureks inspiratsiooniks. 

Fotograaf õppis varasemalt kunstiajalugu ja tegutses moedisainerina, mis tähendas, et ka oma piltide kompositsioonid, kostüümid ja rekvisiidid, olid fotograafi enese kätetöö. Autor ehitas metsas imelised võttepaigad koos väikese modellitiimi, jumestuskunstniku ja abikaasaga.

Fotografiska Tallinnas näeb enam kui 70 Mitchelli tööd. Näituse kõrval on välja antud ka samanimeline fotoraamat. "Wonderland" on suurima rahalise toetusega fotoraamat ühisrahastamise ajaloos, selle toetuseks vajalik summa ehk 344 000 briti naela saadi ühe ööpäeva jooksul. "Seadsime koos abikaasaga kampaania Kickstarteri platvormil üles ja olime elevil, kas see kellelegi üldse huvi pakub," avaldas Mitchell raamatu jaoks rahakogumise tagamaid. Raamatu esimene trükk müüdi läbi kahe kuuga.

Fotograaf pidas näituseprojekti kõrval ka blogi, milles rääkis nii leinast kui ka fotoalastest tegemistest metsas. See tõi Mitchelli veelgi lähemale inimestele, kes end ta kogemusega samastasid ja läbielamisi mõistsid.

Autoriga saad lähemalt tutvuda tema kodulehel.

Näitus „Imedemaa“ on kõikidele huvilistele avatud 13. septembrist kuni 24. novembrini 2019.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee