Uudised

Fotografiskas on üleval mitu uut näitust

27 veebruar 2020

Nädal tagasi, 21. veebruaril esitles Fotografiska maailmas esmakordselt Tom of Finlandi homoerootilisi joonistusi koos fotodega. Samal ajal pandi üles ka Lina Iris Viktori sümbolistlik näitus ning peagi avatakse poppartist Bryan Adamsi kolmeosaline fotonäitus.

Maailmakuulus homoerootiliste joonistuste looja Tom of Finland pärisnimega Touko Laaksonen kujutab oma loomingus erakordselt mehelikke musklis mehi.  Vähesed teavad, et Tom of Finland kasutas joonistuste aluseks fotosid oma sõpradest ja partneritest.  

Näitusel on väljas valik algupäraseid fotosid, fotokollaaže, visandeid ja joonistusi: näeme kunstniku tervet töökäiku, mis kõik on Tomi enda loodud. Tänavu möödub Tom of Finlandi sünnist 100 aastat ja näitus on austusavaldus tema loomingu senitundmatule tahule. Näitus The Darkroom jääb üles kuni 19. Aprillini.

Briti-Libeeria päritolu fotokunstniku Lina Iris Viktori näitusel Tume testament on mitmekihilised pildipinnad, milles on kasutatud 24-karaadise lehtkulda. Näitus ühendab fotograafia, maalikunsti, performance’i ja skulptuuri. Eksponeeritud on erinimelised seeriad ja fotosid ilmestavad luulelised pildiallkirjad. Näitus jääb üles kuni 10. maini.

Märtsis avatakse Fotografiskas tuntud laulja Bryan Adamsi kolmeseerialine fotonäitus Exposed. Laulja, autori ja produtsendina karjääri teinud Adams hakkas autoportreede tegemise vastu huvi tundma juba 90ndatel, et kasutada tehtud töid oma albumite kaanefotodena. Näha saab retrospektiivi kuulsuste glamuursest maailmast; noori, sõjas haavata saanud Briti sõdureid ja Londoni tänavatel elavate inimeste elu.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee