Uudised

Fotokonkurss kutsub märkama ja osalema

23 august 2019

Loodusfotokonkurss nimega Märka mind toimub tänavu 12ndat korda, kuid on esmakordselt rahvusvaheline - mõõtu saab võtta ühes Läti fotograafidega. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

"Mida aasta edasi, seda läbimõeldumad on konkursile esitatud fotod ja juhuslikke pilte satub sisse vaid üksikuid," ütles žüriiliige, fotograaf Urmas Tartes möödunud aasta konkursi kohta. Tema sõnul muutub piltide hindamine seetõttu keerukamaks, kuid pakub žüriile enam avastusrõõmu.

Ürituse korraldja Triinu Pertelsi sõnul näitavad igaastased pildid, mida looduses on kõige rohkem olnud.  "Kui on palju seeni, siis on huvitavaid seenefotosid; kui liblikarohkus, siis liblikaid," täpsustas ta. Mullu saadeti konkursile ka üks öösorri pilt ja põnev oli, et too valiti hiljem aasta linnuks.

Fotokonkursi eesmärk on märgata looduses väiksemaid elus või eluta elemente - olgu need siis putukaid, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist.  Pildistatu peab olema jäädvustatud looduses neile omases keskkonnas. Konkursi fotod peavad olema pildistatud Eestis või Lätis. Osaleda saab kolmes vanuseklassis - lapsed kuni 11 aastat, noored vanuses 12-16 aastat ning 17 aastased ja vanemad. Üks osaleja võib esitada kuni kümme võistlusfotot. Igas vanuseklassis antakse välja kolm auhinda, lisaks eriauhinnad. Konkursi reeglitega tasub täpsemalt tutvuda siit.

Fotokonkursile saab töid  saata kuni 1. oktoobrini 2019. 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee