Uudised

Fotomüük plaanib koguda miljon dollarit Aafrika parkide toetuseks

12 juuli 2021

Üle 150 loodusfotograafi osaleb oma piltidega heategevuslikus müügis, millega kogutakse raha Aafrika parkide heaks. Mullu koguti sama projektiga ca 560 000 eurot 6500 fotoga, mis müüdi 30 päeva jooksul.

"Aafrika parkide hoidmisega tagame toimivad ökosüsteemid, pakume turvalist varjupaika maailma kõige ohustatumatele liikidele ning lisaks toetame sadu tuhandeid inimesi tööhõive, paremate elutingimuste-, toidu-, hariduse- ja tervishoiuga," sõnas Aafrika parkide turundusjuht Andrea Heydlauff.

Heategevuslikus müügis osalevad nimekad fotograafid üle maailma, teiste seas Greg du Toit, Beverly Joubert, Suzi Eszterhas, David Lloyd ja Steve Winter. Aafrika parkide hulka kuulub 19 loodusparki, mis võtavad enda alla umbes 14,7 miljonit hektarit ja paiknevad Aafrika 11s riigis.

Aafrika parkide (African Parks) heaks toimuv loodusfotode müük leiab aset veebipoes printsforwildlife.org kuni 11. augustini.

*

Esipildil on Ketan Khambhatta foto, kus sebrad ja gnuud ületavad jõge Keenias, Mara Triangle piirkonnas. Fotograafi sõnul ootas ta sebrasid ja gnuusid jõe lähedal autos. Kui sebrad saabusid, testisid nad tasapisi vett, kas seal on ka krokodille. Gnuud aga asusid jõe juurde jõudes kohe jooksma, jättes selja taha tolmupilve, mis tekitas fotole dramaatilise efekti. Looduses viibimine on Khambhattale õpetanud kaastunnet metsloomade vastu, niisamuti näidanud käesoleval ajal valitsevaid probleeme nagu loomade elupaikade kadumine, salaküttimine ja kliimamuutused.

*

Loe originaallugu ja vaata müügisolevaid pilte siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee