Uudised

Fotomuuseumis on mitu uut näitust

26 juuli 2021

Juulis said Fotomuuseumisse üles kolm põnevat näitust: Peeter Langovitsi pool sajandit, Elina Kostabi Ekki hugsa ja mõni päev tagasi avatud Frederik Klanbergi dokumentaal-poliitiline ekspositsioon.

Peeter Langovitsi audiovisuaalne näitus hõlmab 50 aastat fotograafi elust ja tööst. „Minu huviobjektiks sai inimese kordasaadetu, tema jälg looduses ja linnaruumis, millest kujunesid märkamatult ilma konkreetse alguse ja lõputa ajas täienevad fototsüklid," sõnas fotograaf ja lisas, et hinges on ta alati olnud eelkõige tänavapiltnik, kes kordumatus tänavateatris hetke püüab.

Fotomuuseum tutvustab Peeter Langovitsi loomingut, kus näituse esimese osa moodustavad tema märgilised seeriad nagu 1983. aastal pildistatud „Hommik uues elamurajoonis“, vastvalminud Väike-Õismäe hommikumelu poeetika ja 1986a seeria "Uude korterisse" tühjast Lasnamäe korterist ja selle asustamisüritustest. Teine osa on tänapäevane seeria „Urban Landscapes“, mille uuemad tööd pärinevad aastast 2021. Fotod abstraktses laadis tänavakunsti märkide ja mustrite süsteemist on viide Langovitsi varasele loomingule. Näituse seob tervikuks digitaalses pildiraamis lõputult korduv esitlus autori 50-aastasest loomingust, tähtsamatest seeriatest ja projektidest ning helitaustana kuulatavad Peeter Langovitsi jutustused tema loomingu kujunemisest erinevatel perioodidel alates 1970. aastatest kuni tänapäevani. Langovitsi näitus nimega ½ sajandit jääb Fotomuuseumisse üles kuni 23. jaanuar 2022.

Fotomuuseumi projektiruumis saab tutvuda Elina Kostabi näitusega “Ekki hugsa”, mida saab näha kuni 26. septembrini 2021. "Kostabi fotograafiline dokumentatsioon on äärmiselt vahetu, soe ja intiimne, mis annab aimu suurest usaldusest jäädvustaja vastu," tutvustab Fotomuuseum. Kuraator Annika Haas lisab, et rahvusvahelisel Lensculture Portrait Awards konkursil edukalt esinenud Kostabi jäi silma õrna ja poeetilise looga noorest perekonnast, kes on välistanud tavapärases mõistes traditsioonilise pereelu mudelile omase identiteedi.

Fotomuuseumi sisehoovis avati paar päeva tagasi Frederik Klanbergi dokumentaal-poliitiline ekspositsioon “Ich bin ein Berliner”, mis jääb üles kuni sügise kespaigani. Fotoprojekt “Ich bin ein Berliner” on taasloonud fotograafi vanemate kohtumise ja kohanemise teekonna üliõpilastena 1980. aastate Ida-berliinis. Ühtlasi otsib ta tolleaegse poliitilise olukorra ja tänapäeva ühenduskohti. 

Vaata, mis veel Fotomuuseumis toimub siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee