Uudised

Helsingi Kunstide öö jagab tasuta kunsti

13 august 2019

Käesoleval neljapäeval, 15. augustil toimub Helsingis linnafestival Kunstide öö, kus näeb erinevaid muusika- või tantsustseene, kuuleb luulet, saab laulda, nautida fotosid, maale ja muidki kunstilisi etteasteid. Sajad erinevad sündmused toimuvad klubides, tänavail, parkides ja salongides.

Ürituse ajal on paljudesse Helsingi muuseumidesse tasuta sissepääs ning galeriid ja muuseumid hoiavad uksi kauem lahti. Fotograafia huvilistel tasub külastada näiteks Soome fotomuuseumi, mille leiad vanast kaablitehasest aadressilt Kaapelitehdas, Tallberginkatu 1 G, Helsinki. Kunstide öö raames on muuseumisse tasuta sissepääs vahemikus kell 17-21.00.

Helsingi vanas kaablitehase majas on lisaks Soome fotomuuseumile ka West nimeline galerii. Seal on kuni 29. augustini üleval Soome suurima fotoklubi Kameraseura iga-aastane fotonäitus Aita/Wall. Näitusele on sissepääs prii ning Kunstide öö raames toimub kell 17-21.00 ilma rahata portreede pildistamine.

Kunstide öö on populaarne sündmus, mis peab tänavu oma 30. sünnipäeva ja toob igal aastal kokku kümneid tuhandeid vaatajaid. Esimest korda toimus see Helsingis 1989. aastal koos 20-30 000 külastajaga. 

Helsingi linnafestivali Kunstide öö ehk Taiteiden yö tähistatakse samal päeval ka Tallinnas. Kavas on Soomega seotud kultuurisündmused Tallinna vanalinnas – programmi jagub nii päevaks kui õhtuks. Fotomuuseumisse on näiteks sissepääs vaid 1€.

 

Helgingis toimuva Kunstide öö ajakava vaata siit.

Eesti ajakava vaata siit

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee