Uudised

Homsest saab Fotografiskas näha kaht uut näitust

14 märts 2024

Simen Johan näitus paradiisi ootusest ja Wang Cheni killustunud naudingutest.

Simen Johani näituse pealkiri „Paradiisi ootuses“ ei viita „niivõrd Piibellikele või looduslikele paradiisidele, vaid pigem inimlikele kujutlustele sellest, kuidas ühel päeval leiab elu mingi õndsa lõpplahenduse. “Saame lõpuks vastused küsimustele, kes me oleme ja mida me siin maailmas teeme ning see annab meie eksistentsile mõtte,” tutvustab Fotografiska.

Kunstniku sõnul kujutab ta „elamist“ emotsioonidest kantud kogemusena, mida saadavad määramatused, ihad ja illusioonid. Piltidel võib näha poeetilisi ja ootamatuid kooslusi.

Johan sündis 1973. aastal Norras Kirkenesis ning kasvas üles Lõuna-Rootsis. Praegu elab ja töötab ta New Yorgis. Tallinnas toimuv näitus on tema esimene ülesastumine Eestis. Tuntuse saavutas ta 1990ndatel lasteportreedega, kus nende kehaosad olid digitaalselt ümber komponeeritud ja nii uued tegelased loodud. Ta kolis New Yorki 1992 ja õppis algselt filmi peale mida suundus fotograafia erialale. Teda inspireerisid Stanley Kubricku, David Cronenbergi ja David Lynchi filmid, mis ei pakkunud pelgalt meelelahutust, vaid avasid ka elu, inimesi ja maailma puudutavaid keerukaid tõdesid. Nii kajastub filmilikkus ka tema fotodelt.

Teiseks on Wang Cheni "Killustunud naudingud". Cheni looming hõlmab digitaalset videot, 3D mänge, skulptuuri, joonistusi, kostüüme ja helikujundust. Kõiki neid meediume kombineerides loob ta põnevaid alternatiivreaalsusi, mis põimuvad müütide, kujutlusvõimete ja identiteedi füüsilistel kui virtuaalsetel maastikel.

/Lisainfo Fotografiska Tallinn veebilehelt/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee