Uudised

Igavlevad venelased lõid kunstiparoodiate grupi, millega liitus maailm

29 mai 2020

Kaks kuud tagasi ülemaailmse karantiini ajal venelaste poolt loodud kunstiparoodiate Facebooki leht Izoizolyacia on lühikese ajaga kogunud ligi 600 000 liiget üle maailma.

Kunsti luuakse peamiselt kodustes tingimustes, kasutades näiteks pelmeene pealuudena või kanakoibi inimkehadena; käiku läheb kõik, mis vaid pähe tuleb - viinerid, lilled, voodilinad, potid-pannid - mida iganes kodust on leida. Järgi tehakse nii maailmatuntud kunstnike, skulptorite kui ka multikategelaste maale või portreesid. On neid, kes on viimistlenud algupärase kunstniku järgi tehtud töö viimsete detailideni ja on neid, kes asjale lõbusalt ning loominguliselt lähenenud. Pilte sirvides valdab vaatajat palju erinevaid emotsioone, mõned neist panevad ahhetama ja teised südamest naerma.

Esipildil on kujutatud näiteks Itaalia kunstniku Gaetano Bellei (1857-1922) töö aastast 1907 vasakul ja Oksana Selivanova Facebooki Izoizolyacia gruppi postitatud replica paremal. Grupp jäi silma isegi New Yourk Timesile, kes sellest 25. aprillil põgusa artikli tegi. Tänaseks on grupis liikmeid üle maailma ja number kasvab järjepidevalt.

Grupi leiad Facebookist Изоизоляция | Izoizolyacia nime alt. Pilte postitades lisa täg: #изоизоляция, #izoizolyacia, #artisolation

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee