Uudised

Karukaamera päästis Alaskal matkaja elu

13 september 2023

Alaska Katmai looduspargis ekslema jäänud matkaja sattus paanikasse mobiilside puudumise- ja järjest halvenevate ilmaolude tõttu ning jättis otseülekannet tegevasse looduskaamerasse abipalve.

"Palun aidake!" oli tema sõnum kaameras, mispeale läks käima allolev sündmuste jada.

Explore.org looduskaamera oli tegelikult parki üles pandud, et jälgida pruunkarude elu ja käitumist. Live-kaamera vaatajaskond suureneb alati enne Katmai rahvuspargi iga-aastast Fat Bear Week turniiri. See on võistlus, kus vaataja peab kaamera otseülekandes üles leidma end kõige paksemaks söönud karu. Just see on aeg, mil pruunkarud valmistuvad talveunne minekuks. Lõpuks premeeritaksegi fännide lemmikuna kõige paksem karu.

Nii lootsidki Explore.org kaamerasse sisse logides näha vaatajad end paksuks söönud karusid. Selle asemel nägid nad hoopis matkajat, kelle suu liigutustest võis juba aimata, et sõnumiks on "kadunud" ja "aidake", ühtlasi näitas too korduvalt pöidlad alla märki. Kõigepealt jõudiski info abivajajast kaamera all olevasse kommentaariumi voogu, mispeale käivitus päästemissioon. Matkaja leiti üles 2,5 tundi peale tema jäetud abipalvet.

Kaamera haldaja jagas lühikest videoklippi ka oma Twitteri lehel ja tänas kõiki vaatajaid abi eest kirjutades: "Karukaamera päästis matkaja elu!"

The Guardiani andmetel oli abipalve jätmise hetkel, 5. septembril kella 15:15 ajal kaamerasse loginud vaatajaid vaid käputäis, nii et seda erilisem antud juhtum on.

/Allikas/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee