Uudised

Kodune fotokool: kuidas pildistada lapsi

23 mai 2020

Üks peamisi põhjusi, miks perre kaamera ostetakse, on selleks, et teha ise perepilte. Põngerjate kaadrisse püüdmine võib olla üpris tüütu, eriti kui pildistad oma lapsi, kes kaamerat nähes lollitama asuvad.

Nüüd, mil ilmad on soojemad, minge ja lõbutsege õues, kasvõi oma tagahoovis. Jagame mõned nipid, kuidas lapsed lõbusalt kaadrisse püüda.

Kaamera seaded: Pildista suure avaga, näiteks f2,8 ja kui olete varjus (suure puu all või põõsa taga), säti ISO pisut kõrgemaks nagu 640 ning säriaeg 1/200. Kui õues on hämaram ja pilt jääb tume, tõsta veel pisut ISO, kuid jälgi, et ka säriaeg piisavalt kiireks jääks. Fokusseeri laste nägudele, et pilt terav tuleks. 

Objektiiv: Objektiiv 70-200mm f2,8 on hea valik ning kasutades fookuskaugust 200mm, saad mõnusalt uduse tausta.

Uduta taust: Keera ava f2,8-f4 vahemikku ja säti lapsed taustast veidi eemale, mitte näiteks puu või seina vastu - nii kindlustad, et laste taga olev taust jääb hägune ja lapsed tulevad pildil hästi esile.

Ole silmadetasandil: Lasku laste silmade tasandile, nii saad parima tulemuse. Palu enda selja taha teine pereliige väikestele naljakaid nägusid tegema - nii on lastel lõbusam ja saad kaadrisse püüda ehedaid emotsioone.

 

Pildista!

Lapsed püsivad vaevalt kaua paigal, ole kiire! Mõtle käigu pealt välja uusi tegevusi ja püsi neil kannul. Niisamuti ei naerata enamik lapsi piltidel sulnilt, vaid teevad totakaid nägusid. See võib olla vahel tüütu, kuid mängi nendega kaasa, näita neile mõnda äsjatehtud pilti oma kaamerast - nood võivad lapsi veelgi enam lõbusaid nägusid tegema panna.

Lõbutse!

 

Allikas: digitalcameraworld.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee