Uudised

Kristiina Tammik on Sony Eesti fotokonkursi võitja

18 veebruar 2020

Sony World Photography Awards 2020 fotokonkursi Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja on Kristiina Tammik oma fotoga jahikoerast.

Võiduteade saabus Tammiku epostile ja tundus algselt uskumatu. "Mõtlesin esialgu, et tegu on spämmiga, kuid tõe kohale jõudes muutusin ülevalt rõõmsaks," kirjeldas võitja oma esimest emotsiooni.

Kristiina Tammik osales fotokonkursi avatud kategoorias Natural World tööga The Look/Kontakt ja konkursi žürii hääletas Tammiku töö parimaks anonüümselt. Tammik saatis konkursile kolm enda sõnul täiesti erinevat pilti ning võidufotoks osutus kõige emotsionaalsem pilt, kus fotograafi sõnul on selgelt näha koera kontakt oma juhiga, tema motivatsioon ja töötahe. 

Kristiina Tammik on tõukoertega tegelenud mitmeid aastaid ja tema kui fotograafi klientuur ongi peamiselt lemmikloomade omanikud. Nii sündiski fotoprojekt, kus ta soovis esile tõsta just tänapäevaseid töökoeri. "Koerad on tõesti imekspandavad olevused, sest nende erakordsed meeled ja töötahe on välistanud nende asendamise robotitega," sõnas ta. Koeri pole tema sõnul sugugi lihtne pildistada. "Eriti keeruline on pildistada koera nii, et ta sind tähele ei paneks ning liikuva subjekti puhul valida õige kadreering, kuna koera liikumist ei saa ette prognoosida," avaldas ta. Lisaks on Eestimaine hilissügis-talv valgusevaene ning tumedad koerad on pildile kerged kaduma.

National Award võitja sai auhinnaks Sony A7 III kaamera ühes 28-70mm objektiiviga. "Võidukaamera üle on mul ääretult hea meel, sest selle tarkvara sisaldab animal eye tracking AFi*, mis on koerafotograafias elu kergemaks tegev faktor," rõõmustas ta ja lisas, et on antud kaamera vastu varasemalt isegi huvi tundnud. (*Animal eye tracking AF - Loomasilma jälgimise võimalus reaalajas). "Megapikslite arv võiks kaameras küll pisut kõrgem olla, kuna järeltöötlen fotosid väga palju ning minu jaoks on suuremahuline algmaterjal oluline." Teisalt tunnistab fotograaf, et pole seni veel Sony kaameratega kokku puutunud ja ei tea, kuidas too erinevates situatsioonides käitub. Varasemalt on fotograaf pildistanud Canoni täiskaader kaameraga ja nüüd plaanib jätkata mõlemiga. "Uut peegelkaamerat ma endale tõenäoliselt enam ei soetaks, usun väga hübriidkaamerate tulevikku!"

Tulevikus plaanib Tammik veelgi rohkem lemmikloomadele spetsialiseeruda ning jätkata ka oma igapäevast tööd digiturundajana. Lisaks pildistamisele teeb Tammik Lightroomi ja Photoshopi koolitusi.

National Awards ehk Rahvuslik fotoauhind on maailma fotoorganisatsiooni World Photography Organisation ja Sony programm toetamaks kohalikke fotograafide kogukondi 63 erinevas riigis üle maailma. See tähendab, et auhinna saab iga riigi üks fotograaf, kelle võidutöö osaleb ka World Photography Awards 2020 näitusel Londonis. Näitus leiab aset Londoni Somerset House’is 17. aprillist kuni 4. maini 2020. 

Sony World Photography Awards 2020 fotokonkursile esitati kokku üle 345 000 töö ja neist 190 000 osalesid avatud kategoorias, mille seast valiti omakorda National Award võitjad. Käesoleval aastal oli osalejate arv kokku aastate suurim. Tammik osales rahvusvahelisel fotokonkursil esimest korda.

Kristiina Tammiku jahikoerte seeriat saad jälgida tema Facebooki lehel. Projekt jätkub, seega lisandub peagi ka uusi töökoerte pilte.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee