Uudised

Kuhu veel peale Instagrami?

5 juuli 2021

Viimastel aastatel on Instagram piltide juurest järjest enam videote poole liikunud, kuna just video on sotsiaalmeedia uus trend, mis platvormi kihama pannud. Veebileht Techradar toob välja alternatiivid, kus fotograafid veel peale Insta oma pilte eksponeerida saaksid.

Twitter - järjest enam fotograafe on avastanud Twitteri. Selle plussideks peetakse nii kvaliteeti kui ka populaarsust ning ligipääsu suurele vaatajaskonnale. Miinusteks liiga palju müra ja näiteks videote üleslaadimisel madal resolutsioon. Siiski on see piltide jagamiseks suurepärane koht. Jälgi õigeid kontosid ja ignoreeri teemasid, mis sulle huvi ei paku. Twitterist leiab ka lõbusaid fotograafiaalaseid väljakutseid ja konkursse. Sa saad modifitseerida oma ajajoont jälgides endale huvipakkuvaid kontosid või ka hashtage. Twitteri postitusi saab panna meeldivaks, lisada järjehoidjatesse, jagada ja kommenteerida. Ühtlasi lubab Twitter valida, kas soovid ajajoont näha kronoloogilisena või kureerituna. Lae alla: Twitter app for iOS või Twitter app for Android.

Gala - Instagramile kõige sarnasem platform, mis on mõeldud iPhone kasutajatele. Ajajoon on kronoloogiline ja lihtne; platvorm peab lugu kasutaja privaatsusest ja ei kogu andmeid ega jälita sinu asukohta. Miinuseks on hetkel liiga väikene kasutajate arv. Gala ajajoon on intuitiivne ja õpib vastavalt sinu käitumisele - näiteks need pildid, mis sulle ei meeldi, saad lükata vasakule ja Gala õpib seeläbi, millist sisu sulle edaspidi näidata. Lae alla: Gala for iOS

500px - tasuline konto annab võimaluse üles laadida piiramatul arvul kõrge resolutsiooniga fotosid. Pilte saab ka litsenseerida, kuid miinusena on välja toodud, et piltide hinnastamisse kasutaja ise puutuda ei saa. Pro versioonis saad luua oma portfoolio. Igal juhul on tegemist fotograafidele väga hästi sobiva platvormiga, mida saab kasutada tasuda, kui laed nädalas üles kuni seitse fotot. Tasulises on valida soodsam, 3 eurone kuutasu või Pro versioon umbes 7 euro eest kuus. Viimane annab võimaluse luua oma koduleht ja just seda võimalust paljud fotograafid ka kasutavad. 500px Lae alla: 500px for iOS või 500px for Android

Reddit - suur kommuun, kus põnev avastada näiteks teiste kasutajate poolt hinnatud sisu. Saab kasutada nii telefonirakendusena kui ka arvutis. Teemasid leiab absoluutselt kõigest, kaasa arvatud fotograafiast. Postitustest leiad nii pilte, videotekste kui linke. Postitused, millel on rohkelt kommentaare, saavad parema nähtavuse. Pilte ning postitusi saad sorteerida erinevate märksõnade järgi nagu näiteks "parim", "uus", "tõusev staar" jne. Alguseks võid uurida neid kategooriaid: Street Photography, I Took A Picture, Beginner photography ja Long Exposures. Platvorm on tõeliselt suur ja seal on lihtne ära eksida. Kasutajaid on Redditil üle 1,5 miljardi ja seda igakuiselt - seda on enam kui Twitteris, eBays või LinkedInis. Redditi fotograafia sektoris ( r/Photography ) on 4,1 miljonit registreeritud kasutajat, seega teemasid jagub, mille üle arutleda. Lae alla: Reddit app for iOS või Reddit app for Android.

Flickr - fotode jagamise pioneer, mida on parem kasutada arvutist, kui mobiiliekraanilt. Üles saab laadida kõrge resolutsiooniga fotosid. Miinuseks on endiselt selle telefonirakendus, mis vajab mugandamist; arvuti ekraanilt kasutades aga suurepärane. Vali tasuta (lae üles kuni 1000 fotot/videot) või tasulise Pro versiooni vahel. See ei toeta RAW-failide üleslaadimist, mis võib mõnele pettumust valmistada; aktsepteeritud formaadid on JPEG, PNG ja GIF. Lae alla Flickr for iOS või Flickr for Android.

VSCO - suurepärane "kõik ühes" platvorm, kus saad pilte nii jagada kui redigeerida. Sinna on koondunud paras ports loomingulisi inimesi. Presete, mida kasutada, on 200 jagu, kuid kõik need eeldavad tasulist registreerimist. Nädalajagu saad platvormi testida ilma tasuta. Lae alla VSCO for iOS või VSCO for Android.

 

 

Originaallugu

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee