Uudised

Kuidas pildistada naist?

8 märts 2024

Allolevas loos leiad mõned lihtsad nipid, kuidas naine kogu oma ilus fotole püüda.

Üldjuhul on kõik inimesed kaamera ette sattudes pisut pinges ja tunnevad end ebamugavalt, kui nad just proffessionaalsed modellid ei ole. Igatahes siin on viis soovitust, kuidas naine paremini pildile püüda. Kindlasti saad samu soovitusi kasutada ka meeste puhul.

1. Pane ta end mugavalt tundma ja aja naerma: Juba enne seda, kui pildistama asud, räägi temaga. Küsi, kuidas päev on möödunud ja mida ta teinud on, see aitab tal lõõgastuda. Uuri, mida ta ise enda paremaks küljeks peab ja miks. Arvesta saadud infoga teda pildistades. Kui see ei aita ja näed, et ta on ikkagi pinges, palu tal sulgeda silmad, loe kolmeni ja palu, et sel hetkel, kui silmad avab, ta lihtsalt naerataks. See toimib üsna 100%-liselt.

2. Väldi pinges jäsemeid: vali poose, kus jalad ja käed on loomulikus asendis. Palu tal istuda toolile või maha. Või toetuda lihtsalt aia või seina najale samal ajal ühte jalga teise ees hoides. Harkis jalad lihtsalt ei pruugi pildil head välja näha.

3. Pane ta käed midagi konkreetset tegema: sageli kui palud inimesel poseerida, ei oska ta midagi oma kätega peale hakata ja nii jäävad need kummaliselt rippu. Kui annad ülesandeks näiteks kätega nägu puudutada või nood juukseid sättima panna, seelikut hoidma või kasvõi paludes käed istudes lihtsalt sülle panna, tunneb inimene end oluliselt mugavamalt, kuna tal on ülesanne, millele fokusseeruda. See aitab omakorda lõõgastuda.

4. Otsi pildistamiseks õige nurk: kõik naised soovivad pildil saledamad välja näha ja seda on imelihtne saavutada otsides lihtsalt õige nurga. Näiteks pildistada pisut kõrgemalt - see loob kaunima lõuajoone. Otsi ja katseta! Igaühel on kauneid jooni, mida välja tuua. Kui plaanid pildistada otse eest, palu naisel pead õrnalt paremale või vasakule keerata. See lõdvestab samuti nägu, kaela ja ka õlgu ning annab pisikese vungi tavapärasele otsevaate portreele. Ka kliendi selja taga seistes ja paludes tal üleõla taha vaadata, võib hästi toimida - siinkohal tuleb jälgida, et tema kaelale ei ilmuks inetuid kortse.

5. Kasuta ümbritsevat keskkonda: pilt jääb alati pisut maagiline kui õrn tuul naise juuksed lendlema paneb või valguskiired silmades peegelduvad. Jälgi ümbrust ja kasuta seda enda hüvanguks, et saada paremad portreed. Sisetingimustes saab tuule-efekti luua fööni kasutades. Katseta ka reflektoritega, hõbedase poolega näole sära andes.

/Allikas: digital-photography-school.com/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee