Uudised

Kunstlikult loodud foto Pentagoni plahvatusest tõmbas aktsiaturud langusesse

24 mai 2023

Mõni päev tagasi läks veebis liikvele foto Pentagoni kõrval aset leidnud plahvatusest, mis tegelikkuses ei olnud tõene, vaid loodud tehisintellekti poolt - aktsiaturud tõmbas see pilt aga siiski hetkeks langusesse.

Sündmus leidis aset esmaspäeval ja fotot jagati märgiline arv kordi Twitteri vahendusel kella 10:06 paiku hommikul (kohaliku aja järgi), olgugi, et originaalpostitus võeti üsna kiiresti maha. USA aktsiaturg kukkus langusesse juba 10:10, kuid taastus peale seda üsna kiirelt, kui avalikkusele anti teada, et tegu on kunstlikult loodud fotoga. Kes foto loomise taga on, pole senini selge ja niisamuti pole ametlikku kinnitust, et pilt on loodud tehisintellekti abil. Küll aga viitab tehisintellektile see, et hoone sambad ei ole õiges mõõdus ja niisamuti on osades kohtades aed viltu vajunud.

Antud sündmus näitab taaskord üsna klaarilt, milleks AI ehk tehisintellekt võimeline on.

Sel aastal on aset leidnud ka teine sarnane kunstlikult loodud sündmus, mis oli seotud Donald Trumpiga, kes arreteeriti (Donald Trump being arrested) ning paljud sotsiaalmeedia kasutajad olid veendunud, et tegu on reaalsusega, kuigi ka selle taga oli tehisintellekt. 

/Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee