Uudised

Kuulsused osalesid betoonisöömisvõistlusel

27 aprill 2023

Tehisintellekt on loonud fotod kuulsuste betoonisöömisvõistlusest - see on järjekordne veider katsetus, mis avab tehisintellekti piiramatute võimaluste Pandora laeka.

Fotod on loodud Midjourney poolt ja neil on näiteks paavst Francic, näitlejad Chris Pratt ja Margot Robbie, maadlejad, lauljad ja ka Elon Musk ning president Joe Biden ja endine president Trump.

"Keegi oli juba teinud sarnased pildid söömise võistlusest ja nii ma otsustasin teha sama kuulsustega," ütles fotode looja, kes märkas samalaadse võistluse pilte Reddit platvormil, mis olid loodud samuti AI abil (Reddit). "AI piltidel on alati mingit ebakõla, kuid see loob Trumpi ja paavsti alati uskumatult autentsena - ilmselt seetõttu, et nendest liigub netiavarustes väga palju fotosid," märkis üks kommenteerija.

AI piltidel on tüüpiline probleem inimeste käed, mis näevad üldjuhul kummalised välja, kuid seegi osa tehisintellektist areneb jõudsalt. "Täna on pigem probleemiks käte suurus või siis puuduolev või üleliigne sõrm."

Fotod kuulsuste betoonisöömise võistlusest on siiski päris tõetruud ja juhivad tähelepanu tehisintellekti võimetele, mis saab tulevikus suureks murekohaks.

Vaata kuulsuste betoonisöömisvõistluse pilte siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee