Uudised

Laupäeval toimub fototäika ja fotokunstimüük

9 märts 2020

Kõik fotohuvilised on sel laupäeval, 14. märtsil, oodatud Tallinna Nõmme huvikooli, kus toimub juba kuues Fototäika, mis leiab seekord esmaskordselt aset ühes fotokunstimüügiga.

"Mõte korraldada fotokunstimüüki on meie seltskonnas ammu ringi liikunud, kuna Eestis pole fotograafil tänavalt võimalust oma loomingut sihtotstarbelisel ühisüritusel tutvustada ja müügiks pakkuda," avaldas korraldaja Kristian Saks. Nõmme Huvikool toimuval fototäikal on tema sõnul regulaarne publik ning seetõttu sündis otsus liita fotokunstimüük sinna juurde.

Kahes suures saalis saab osta ja müüa vanaaegset ja uuemat fototehnikat. Müüki tuleb kõike alates järjehoidjatest ja postkaartidest lõpetades hinnaliste vormistatud ja tiražeeritud teostega.

Ülespandud fotokunsti kodumaistelt autoritelt võib lihtsalt vaatama tulla, kuid saab ka endale päriseks osta. "Esimese korra kohta on meil juba päris esinduslik väljapanek huviliste jaoks olemas," avaldas Saks.

Esindatud on Renee Altrov, Ursula Drake, Theo Efros, Eve Kiiler, Kaupo Kikkas, Iris Kivisalu, Arne Maasik, Tõnu Noortis, Vahur Puik, Kristian Saks, Reet Sau, Terje Talts, Tõnu Tunnel ja Tanel Verk. Lisaks on oma töödega väljas galeriid Okapi ja Positiiv ning Juhan Kuusi dokfoto keskus, Fotomuuseum ning AG47 Tartust.

Facebooki ürituse leiad siit. Fototäikale on alles veel mõnu vaba müügikoht. Lisainfot saad soovi korral ka epostile nnm.fotoklubi@gmail.com kirjutades.

Fototäika ja fotokunstimüük on avatud kell 12-15.00.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee