Uudised

Legendaarne Elliott Erwitt suri 95 aastaselt

3 detsember 2023

Möödunud nädalal suri rahulikult New Yorgis oma kodus magades 95-aastane Ameerika fotograaf Elliott Erwitt, keda peeti viimaseks elavaks fotograafia legendiks.

"Elliotti fotod tuleks lisada ellujäämiskomplektidesse - kui olete meeleheitel, võivad nad teie elu päästa," on öelnud Magnumi fotograaf Ferdinando Scianna.

Magnumi fotograafi karjäär oli 70 aastat pikk ja peamiselt pildistas ta dokumentaalset žanri - poliitikuid, filmistaare, aga ka randu, tuhandeid lapsi ja sadu koeri. "Ta oli üks vähestest fotograafidest, kes suutis oma humoorikate fotodega inimesed naerma ajada, niisamuti kasutas ta huumorit pööramaks tähelepanu tõsistele teemadele," kirjutab Blind Magazine veebileht.

Venelasest immigrandi poeg "Elio" sündis Pariisis aastal 1928 ja kümne aastaselt kolis New Yorki. Fotograafiaga alustas ta 15-aastaselt ja kohe "elatist teenima". Tema esimene kaamera oli Rolleiflex. "Tal oli suurepärane huumorimeel, andekus ja naljamehe silm, nii oli ta juba oma esimestest fotodest alates pilkamise meister." Erwitt irvitas maailma üle, dedramatiseerides seda, mis peaks olema šokeeriv; jälgis inimesi ja nende käitumist, otsis kõiges koomilist ja pildistas tänavat nagu see oleks koomiks.

Loe pikemalt siit. Lisainfo: Wikipedia

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee