Uudised

Lihula ootab foto-ja filmisõpru

18 september 2018

Homme, 19.septembril algab Matsalu Loodusfilmide festival, mille laupäevasel fotopäeval on esimest korda üleval välinäitus, kus saab näha käesoleva aasta parimaid loodusfotosid. Lisaks piltidele on fotopäeval ka oma filosoofiline pool, kus arutletakse maailma toimimise üle.

“Välinäituse teeb eriliseks see, et pildid jõuavad kindlasti rohkemate inimesteni,” ütles festivali fotoprogrammi juht Heiko Kruusi. Ligi 30 ilmastikukindlat fotot on üles pandud Lihula kultuurimaja ja mõisa vahelisele alale.

Festivali fotopäev peetakse Lihula mõisas, kus muuhulgas kõnelevad mitmed tuntud fotograafid. Näiteks räägivad 2009. aastal välja antud fotoõpiku “Loodusfoto lugu ja lumm” fotograafid Inga ja Urmas Tartes ning Arne Ader sellest, mis on fotomaailmas ja raamatute kirjastamises üheksa aasta jooksul muutunud. “Raamatut kirjutades oli meie eesmärgiks, et see kestaks kauem kui megapiksliralli, nii on seni ka läinud,” ütlevad autorid. Käesoleval aastal on plaan välja anda raamatu teine ja täiendatud trükk.

“See festival on eriline, sest Eesti loodusest on valminud värske loodusfilm - Joosep Matjuse "Tuulte tahutud maa", mis esilinastub festivali raames,” avaldas festivali direktor Silvia Lotman. Fotopäeval näitab Joosep Matjus ka selle filmi tegemise köögipoolt. “Neile, kes pole varem festivalil käinud, soovitan meie filmikava üle vaadata - linastusele tuleb 90 väga eriilmelist filmi, mille seast leiab teoseid väga erinevale maitsele,” kutsus Lotman festivalist osa võtma.

Laupäevase fotopäeva raames näidatakse lisaks slaidiprogrammi ühisteadvusest ja inimese võrgustumisest teiste eluvormidega, kõneldakse maastikest, universumist ja loodusjõududest. Kohapeal saab tutvuda Canoni uue foto- ja videotehnikaga. Kogu festivali aja on avatud mitu loodusfotonäitust.

Matsalu Loodusfilmide festival toimub tänavu 16ndat korda ja seda saab kaema minna 19-23. september ehk siis käesoleva nädala lõpuni. Sissepääs on festivali passi või kuue eurose päevapiletiga. Tavaliselt külastab festivali umbes 7000 inimest. Programmiga saad tutvuda siin: www.matsalufilm.ee

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee

Foto: Mikk Matsi "Karupere"