Uudised
Maailma parimate linnufotode seas on soomlase Arto Leppäneni pilt
5 september 2023
Maailma ühe suurima linnufotode konkursile laekus tänavu üle 23 000 foto üle maailma ning linnalindude kategooria parimaks kuulutati Turkus elava loodusfotograafi Arto Leppäneni foto nimega Palvehetk.
"Mul on rõõm teatada, et minu foto suurest hallist öökullist on saanud mainekaima ja suurima linnufotograafia konkursi ühe kategooria parimaks," jagas Leppänen oma rõõmu Instagrami lehel. Lisaks märgiti ära ka tema foto laanerähnust, mis pääses parimate fotode aastaraamatusse.
Linnalindude kategooria tekkis konkursile põhjusel, et maailm on linnastumas ning aina enam linde ja loomigi on sunnitud elama inimeste kodude ümbruses.
Konkursi Bird Photographer of the Year (BPOY) 2023 üldvõitjaks sai Jack Zhi fotoga emasest pistrikust, kes ründab suure kiirusega pruuni pelikani. Sama pilt sai kulla ka lindude käitumise kategoorias. Peaauhinnaks oli lisaks tiitlile ka 5000 naelane rahaline auhind.
BPOY on konkurss, kus saavad osaleda kõik soovijad olenemata asukohast või vanusest. Parimad valitakse kaheksas erinevas kategoorias ja lisaks kuulutatakse välja eriauhinnad. Peaauhinnaks on 5000 naela ning fotovarustus, binoklid ja muudki. Kõik parimad linnufotod lähevad ka näitusetuurile.
Arto Leppäneni loodusfotodega saad tutvuda tema Instagrami lehel @artonmatkassa.
Vaata kõiki 2023 parimaid linnupilte siit.
Enriika Vunk
Veel uudiseid
-
The Society of Photographers valis välja aasta parimad fotod
28 jaanuar 2026
-
Anton Corbijni näitusel osaleb ka kunstnik ise
23 jaanuar 2026
-
Kuidas üks tagasi lükatud foto sai Minnesota ametlikuks sümboliks
19 jaanuar 2026
-
Fotografiska Tallinn avab Oulus suurnäituse
16 jaanuar 2026
-
Nintendo väitel pole turundusfotod AI loodud
13 jaanuar 2026
-
Pressifotograafia tulevik võetakse Tallinnas luubi alla
12 jaanuar 2026
Vaata kõiki uudiseid
