Uudised

Maailma pressifoto näitus jõudis Tallinna

13 veebruar 2020

Aprillis Amsterdamist ümbermaailmareisile startinud maailma pressifoto näitus jõudis mõni päev tagasi Tallinna, Balti jaama, kus veel kuni veebruari lõpuni saab näha möödunud aasta fotoajakirjandussaavutusi.

Sõltumatu žürii valis maailma aasta pressifoto auhinnale kandideerinute lühinimekirja kuus pilti. Uudisfoto kategoorias nomineeriti Chris McGrathi (Austraalia) pildi „Jamal Khashoggi kadumine“. Pildil püüab anonüümne mees pressi värava taga kinni hoida ajal, kui Saudi-Araabia konsulaati Instanbulis, Türgis, saabuvad Saudi uurijad, et välja selgitada rahvusvahelist skandaali, kus kadus jäljetult ajakirjanik Jamal Khashoggi. Türgi autoriteedid ja CIA kahtlustasid, et ajakirjanik on mõrvatud Saudi kõrgete autoriteetide tellimusel. Saudi-Araabia pealinn Riyadh aga teavitas, et ajakirjanik on kogemata tapetud sõneluse ajal.

Lisaks nomineeriti Mohammed Badra (Süüria) foto pealkirjaga „Väidetava gaasirünnaku ohvrid Ida-Ghoutas abi saamas“; keskkonnafotode kategoorias Marco Gualazzini (Itaalia) pildi „Almažiiri poiss“; nüüdisaegsete teemade kategoorias Catalina Martin-Chico (Prantsusmaa/Hispaania) töö „Rasedus pärast FARCi lapsesaamise keelu lõppu“; sündmusfoto kategoorias John Moore’i (Ameerika Ühendriigid) töö „Nuttev tüdruk piiril“; keskkonnafotode kategoorias Brent Stirtoni (Lõuna-Aafrika Vabariik) pildi „Akashinga – vaprad naised“.

Näitusel on üleval 2019 aasta maailma parimad pressifotod, mis on välja valitud 129 riigi, 4738 fotograafi ja 78 801 foto seast. Konkursi nominentide seas on 43 fotograafi 25 riigist. Nominentidest 14 ehk 32 protsenti on naised, oluliselt rohkem kui möödunud aastal. Tunnustanute seas oli naisfotograafe 12 protsenti.

World Press Photo näitus jääb Balti jaamas üles kuni 29. veebruarini ja seda saab külastada kellavahemikus 12-18.00.

 

Liitu Instagramis või Facebookis fotokonkursiga „Minu aasta foto“

Tee pilt, mis on sinu aasta foto. Pane kirja lühike lugu: mida see pilt tähendab sinu jaoks ning miks see on oluline? Postita see oma Facebooki või Instagrami kontole, kasutades järgnevaid märksõnu: #WPPh2019 #worldpressphototallinn2019

Konkurss toimub osana maailma pressifoto näitusest. Iga päev valitakse välja üks võidupilt ning kõigi päeva parimate fotode seast valib konkursi korraldajatest koosnev žürii 28. veebruaril 2020 välja üldvõitja.

Konkursil saab osaleda kuni 27. veebruarini ning võitja saab auhinnaks Canoni kaamera.

 

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee