Uudised

Maineka portreefoto konkursi parimad on selgunud

10 november 2020

Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2020 on kõigile osalemiseks avatud rahvusvaheline fotokonkurss, mis tutvustab kaasaegse fotograafia parimaid palu üle maailma.

Tänavuse konkursi kolm parimat fotot on välja valitud. Üheks neist on artikli juures nähtav Alys Tomlinsoni foto nimega Kadunud Suvi (Lost Summer - toim.), mis sündis fotograafi frustratsioonist, kuna ta ei saanud enam uue maailma kehtestatud reeglite tõttu reisida. Nii otsustas ta üles pildistada teismelised, kelle lõpuballid olid tühistatud; riietes, mida nad ballil oleksid kandnud. Tomlinsoni pildil on näha kurbust ja vaikust, kuid ka iga teismelise erilisust ja individuaalsust.

Parimate seas on ka Yolanda Y. Liou foto, kus suurt mõõtu tüdruk näitab enesekindlust ja rahulolu oma keha üle. Kolmas parim väljavalitud foto kuulub Lydia Goldblattile, kus väike tüdruk istub üksinda läbipaistvas telgis - kaitstud ja eraldatud nagu ka tänane maailm.

Nende kolme parima seast valitakse 24. novembril välja võitja, kes saab preemiaks 15 000 naela. Mullu sai Londoni National Portrait galeriis näha 55 parimat portreed 31-lt fotograafilt, mida käis vaatamas üle 42 000 inimese. Käesoleval aastal saab parimatest portreedest koosnevat näitust aga vaadata virtuaalselt. Loodetavasti jõuab seetõttu tänavune näitus veel enamate inimesteni.

Eelmiste aastate võitjaid vaata siit.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee