Uudised

Meta võib muutuda raha eest reklaamivabaks

2 september 2023

New York times kirjutab, et Facebook ja Instagram võivad hakata pakkuma Euroopas reklaamivaba versiooni, kuid see oleks tasuline. 

"Meta avatus tasuliste tellimuste loomisele näitab, kuidas 27 riigist ja ligikaudu 450 miljonist inimesest koosnevas Euroopa Liidus elavad inimesed võivad uute seaduste, määruste ja kohtuotsuste tõttu hakata nägema tarbetehnoloogia toodete erinevaid versioone," märgib New York Times. 

Hetkel on tegu pisut justkui "naised saunas rääkisid looga", kuna väidetav allikas on kolm inimest, kes teavad Meta tulevikuplaane. Nende sõnul jääb kasutusele ka senine reklaamidega tasuta versioon. Muuhulgas kuulub Meta portfooliosse ka WhatsApp, mis on tasuta ja täielikult reklaamivaba. 

Plaanitavad muutused on seotud 2018 aastal vastu võetud isikuandmete kaitse üldmäärusega, mille tõttu on sotsiaalmeedia platvormid sattunud suurema kontrolli alla. Meta on saanud mitmeid trahve andmete käitlemise eest, möödunud aastal koguni rekordilised 1,3 miljardit dollarit. Mistõttu on käinud jutud ka Meta EU turult lahkumise kohta. Samade murede tõttu on viibinud ka Meta X/Twitter konkurendi Threads sotsiaalmeedia platvormi lansseerimine EU turul. 

Hetkel ei ole teada, millal võiks reklaamivaba versioon kasutamiseks avatud olla ja mis hinnaga. "Küll aga on selge, et hetkel on töös suuremad muudatused, mis puutub Instagrami ja Facebooki," vahendab Petapixel New York Timesis avaldatud lugu.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee