Uudised

Nikoni uus lipulaev D6

15 veebruar 2020

Kuulujutud uuest Nikoni tippmudelist, mis suunatud ennekõike spordifotograafidele, käisid juba terve möödunud aasta ning septembris anti avalikkusele lõpuks teada, et uus D6 on tulekul.

Ametlik teadanne, et kauaoodatud Nikon D6 on valmis, saabus mõni päev tagasi. Ajastus on plaanipäraselt sätitud klappima juulis toimuvate Tokyo Olümpiamängudega, kus kaamerast peab saama väärikas konkurent Canoni ja uue tulija Sony kaameratele. 

Välimuselt sarnaneb Nikon D6 suuresti oma eelkäijaga, kuid enamik selle funktsioone on siiski D5-ga võrreldes pisut muutunud. Näiteks autofookuspunktide kogust on uuel kaameral küll vähendatud, kuid need on nüüd kõik kasutaja poolt valitavad ning koosevad tundlikumatest rist-tüüpi sensoritest, mis peaksid oluliselt teravustamise kiirust ja täpsust parandama. Veidi ootamatu on asjaolu, et kaamera pildisensor ei ole võrreldes eelmise mudeliga megapikslite osas täiendust saanud ja uuenenud on vaid protsessor. ISO tundlikusete laiendatud vahemik on ISO 50 kuni ISO 3 280 000. Üllatusena on kadunud seni standardiks olnud compact flash (CF) mälukaart ja kaks kaardipesa kuuluvad XQD ja CFExpress mälukaartidele. Arvestades sisuliselt reaalajastoimuvat failiedastust spordifotograafias on parandatud nii Wifi kui Bluetooth ühenduvusi kui ka endiselt olulist juhtmega LAN-ühendust.

Esimesed kaamera tarned on plaanitud aprilli ning uue kaamera soovitatavaks jaehinnaks on planeertud 7299.- eurot.

Esmased kasutajate kommentaarid netiavarustes on pigem skeptilised. Heidetakse ette, et kaameral ei ole sisuliselt ühtegi revolutsioonilist uuendust ja need uuendused, mis on tehtud on suunatud ainult spordifotograafidele. Sarnase kriitika osaliseks sai hiljuti ka Sony, kes tõi välja Alpha a9 II kaamera. Kuivõrd Tokyo on kõigi kolme suur kaameratootja kodulinn, siis on võistlus sealsetel Olümpiamängudel nähtavuse nimel eriti pingeline ning tundub, et kõik muu on hetkel tahaplaanile jäänud.

Detailsemat infot leiad Nikoni kodulehel.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee