Uudised

Pane oma fotohuvi raha teenima

13 oktoober 2019

Kas oled see, kes soovib jäädvustada iga erilise hetke elust? Kas oled see, kelle kirg fotograafia vastu viib ettevõtte loomiseni? Igaüks meist võib teha pilte, kuid mitte kõik me ei suuda end fotograafia abil ära majandada. Siin on sulle mõned lihtsad punktid, kuidas fotograafia alal ettevõtlust alustada ja luua kasumlik ettevõte.

Vali, millist teenust sa pakud - Sa võid olla fotograaf, kes teeb pilte ajakirjadele. Sa võid olla tootefotograaf. Võid alustada ka pulmafotograafina, ürituste pildistajana. Võimalusi on tohutult, sul tuleb välja valida see, mis sind kõige enam huvitab ja mille teadmistes tugev oled. Spetsialiseerudes just sellele žanrile, mis sinus tõelist kirge tekitab, kindlustad ka selle, et töö ei muutu kunagi igavaks!

Osta professionaalne varustus - Lisaks oskustele, on sul tegelikult vaja ka korralikku varustust. Kindlasti uuri erinevate fotograafia tarvikute müüjate tausta, osta varustus sealt, kus müüja pole lihtsalt müüja, vaid ta võiks olla ka fotograaf. Ainult nii saad kindel olla, et sulle ei soovitata millegi ostmist lihtsalt müügiprotsendi teenimiseks, vaid et sul neid tarvikuid ka reaalselt vaja läheb. Lisaks tee fotovarustuse taustauuringuid internetis - loe arvustusi, küsi kogemusi ja kui tundub, et oled sobiva välja valinud, siis mine poodi ja proovi!

Kirjuta äriplaan - Parim viis fotograafiaettevõtte loomisel on äriplaani kirjutamine. Äriplaanis tuuakse välja nii teenused, mida pakud; samuti ettevõtluse erinevad tahud, rahavood ja kulud ning eesmärgid. Ära unusta ka äriplaani luues oma fookuspunkti! Parim viis äriplaani kirjutamisel on küsida ka professionaalset abi ja nõu, sa võid üllatuda, mida sa ise kõike märgata ei oska!

Loo bränd ja pane sellele nimi - Sinu brändil peab olema hea nimi, mis annab kliendile väikese vihje sellele, mida sa teed. Näiteks võib see olla seotud sinu stiili või isiksusega. Nimi peab olema meeldejääv, lihtne ja samas eriline. Ära pane liiga ametlikku nime.

Arenda ennast - Sa ei saa luua fotograafia ettevõtet, kui sul on pelgalt kaamera ja oskad selle nupule vajutada ning pilti teha. Sa pead alustama kursustest, kus saad teadmisi fotograafia alustaladest. Iga kursus annab sulle eduka sooritamise eest tunnistuse. Iga tunnistus on märk sellest, et oled õppinud ning see kasvatab sinu usaldusväärsust nii mõnegi kliendi silmis. Lisaboonusena saad uusi teadmisi ja oskad tänu neile aina paremaid pilte teha. Siit leiad näiteks Eestifoto stuudio erinevaid fotokoolitusi nii algajatele kui edasijõudnutele (lehel tasub silma peal hoida, kuna see täieneb jooksvalt).

Näita oma annet - Oled lõpuks oma äriga algust teinud ja käes on aeg aktiivseteks tegudeks. Iga pilt, mille näidisena üles paned, peab olema parim. Kui näitad vaid parimaid pilte, teeb sinu pilt reklaami ära sinu eest. Head pilti ei saa teha ilma teadmisteta ja olgem ausad, ka korralik fotovarustus on suureks plussiks - ära siis unusta end pidevalt koolitada, sest vaid teadmised ja praktika loovad ettevõttest eduka. 

 

Allikas ventsmagazine.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee