Uudised

Reet Sau avab isikunäituse Kuressaares

13 september 2019

Tuleva nädala reedel, 20. septembril, avab fotograaf Reet Sau Kuressaare Raegaleriis isikunäituse nimega Seotud, mis ühendab omavahel kahe erineva näituse pildid.

„Kui esimene lugu ilmavalgust nägi, oli mul tunne, et see on justkui ühetüveline kindel puu, kuid elu üllatab ja nii võrsus läbi imeliste juhuste ka teine - mõlemaid seob armastus metsa vastu, teisalt ka tehniline pool," mõtiskles fotograaf.

Esimene lugu on Siin on mu süda, mille pildid on suurendatud vineertahvlitele ja teine on Seosed, mille loomisel on kasutatud üht vana ja haruldast fotograafia haru ning kasutatud nahajääkide jääke. Kõik näitusel olevad tööd on valminud ükshaaval pimikus, kasutades meediumina paberi asemel alternatiivseid materjale ning vedelat emulsiooni. 

Nii on kaks näitust omavahel seotud, kuid samas täiesti eraldi. 

Siin on mu süda on ühe metsa armastuslugu. „Me oleme metsarahvas. Inimesed on nagu puud – nad sünnivad, kasvavad, rajavad omale oksi ja harusid, otsivad oma tee valgusele ning murduvad ja kaovad. Aga puud ei ole inimesed. Meie, inimestena, peame puid hoidma ja metsa kaitsma. Metsarütm on kui inimese südame kardiogramm. Käib üles ja alla, oma kindla rütmiga.”

Seosed on lugu seotusest inimeste ja looduse vahel märkamise ja hoolimisega meie planeedil. „Me oleme tugevad, ent haprad. Mõnikord nähtamatust niidist kinni hoides otsime läbi elu minnes oma ideaalsust. Kuid ideaalsus meie kujutlustes on katsumatu ning ideaalid kättesaamatud – nagu steriilselt graafilised momendid, tarretatud kindlalt klaasi taha. Kõik elus on aga täiuslik just oma vigadega. Seosed on teadmise tõdemine – kui palju meil, inimestel (eestlastel!), on ühist loodusega, metsaga, üksteisega. Kui sarnaselt me oleme koos, üksi, hoiame kokku, läheme lahku. Oleme noored, vanad, aktiivsed, väsinud. Teeme koostööd, oleme individualistid; võitjad ja kaotajad.“

Näitus jääb üles kuni 19 oktoobrini 2019.

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee