Uudised

Sõidukite fotosid töödeldakse kindlustuselt raha välja petmiseks

8 mai 2024

Inglismaal on suurenenud juhtumid, kus petturid muudavad fotosid näiteks Photoshopi abil, et kindlustuselt raha välja petta.

"Inimesed saavad tänapäeval luua pettusliku nõude oma koduarvuti tagant ja välja võtta märkimisväärseid summasid raha," vahendab Petapixel.

Näiteks on kaks kindlustusandjat, Allianz ja Zurich, teatanud, et säärased juhtumid on tõusnud viimastel aastatel lausa 300 protsenti. Nimelt tehakse foto täiesti tervest autost, pilditöötluse abil muudetakse see kahjustatuks nagu näiteks mõrad esipampril ning seejärel saadetakse võltsitud remondiarve kindlustusele katmiseks. Teine skeem, mida kasutatakse, on kokkupõrke saanud autole teise registreerimisnumbri külge monteerimine ning selle sõiduki jaoks nõuete esitamine.

Tegu on "tõusva ohuna", kuna pilditöötlustarkvara programmide oskus on lai ning lisaks autodele saab muuta pilte ka teistest objektidest, näiteks pilti hoonest, kus on kahjustus või purunenud aken.

Inglismaal maksavad autojuhid kaskokindlustuse eest keskmiselt 750 eurot aastas. Rekordiline hind on osaliselt tingitud pettuste taseme tõusust.

/Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee