Uudised

Selfied on põhjustanud vähemalt 259 surma

22 oktoober 2018

Selfied ehk pildid iseendast põhjustavad tänapäeval enam surmi kui hairünnakud. Oktoobris väljatulnud uuringu andmetel on vähemalt 259 inimest kaotanud oma elu ajal, mil nad on püüdnud oma nutitelefoniga endast pilti teha.

Surmajuhtumid on aset leidnud ajavahemikul 2011-2017 aastatel üle kogu maailma. Üles on märgitud 137 erinevat intsidenti. Teadlaste sõnul olid 72,5% neist mehed ja 27,5% naised. Keskmine vanus oli 22,94 aastat. Pooled ohvritest olid vanuses 20-29 aastat ja 36% neist oli 10-19 aastased.

“Valitsus peaks ohtlikes turismikohtades nagu veekogud ja kõrged vaatepunktid määratlema “selfiede keelutsoonid", et vähendada enese pildistamisega seotud surmajuhtumeid", kirjutab Petapixel.com.

Teatud meetmeid on mõnel pool siiski rakendatud - näiteks Indias, Mumbais, on 16 erinevat piirkonda deklareeritud kui selfievaba tsoon ehk siis “no selfie zone”. See tähendab, et selvefotode tegemine on seal keelatud. Indoneesias plaanitakse aktiivse vulkaani Mount Merapi lähistele eraldi platformi, kus kohalikud ja turistid saavad ennast ohutult nutitelefoniga pildistada. Venemaal on mitmetes kohtades plakatid või teadetetahvlid, mis hoiatavad, et selfiede tegemine riskisituatsioonides võib olla eluohtlik. 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et inimesi tuleb selfiede tegemisel harida.

 

Allikas: Petapixel.com

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee