Uudised

Siin on maailma esimene foto küürvaalade paaritumisest ja seda meesisendite vahel

1 märts 2024

Kaks fotograafi on teinud foto küürvaalade paaritumisest - tegu on maailmas esimese säärase fotoga ja üllatusena on tegu on kahe paarituva meesisendiga.

Lyle Krannichfeld ja Brandi Romano olid vaalade vaatlust tegemas Mauil, Havail jaanuaris 2022. Nende paadi ette sattusid tiirlema kaks vaala, kes seejärel hakkasid üksteisega lähedust otsima. Fotograafid teadsid kohe, et tegu on millegi erilisega ja nii võtsid nad peale pildistamist ühendust Pacific Whale Foundation institutsiooniga. Sealt selguski, et nende foto on dokumenteeritud ajaloos esimene, mis küürvaalade paaritumisest on tehtud. Olgugi, et just küürvaalasid on vaalaliikidest kõige enam uuritud. Foto on eriline aga ka seetõttu, et tegu on antud liigi juures esimese salvestatud juhtumiga, mis näitab homoseksuaalset käitumist. Homoseksuaalset käitumist on täheldatud ka mitmete teiste loomaliikide puhul.

Küürvaalad võivad kasvada kuni 16 meetri pikkuseks (suuremad on kusjuures emased, isade maksimumpikkus on kuni 14 meetrit) ja kaaluda üle 30 tonni.

Fotod on avaldatud Marine Mammal Science veebilehel. /Allikas: Petapixel/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee