Uudised

Soome fotokunstnik Sanni Saarinen tõi pildid Eestisse

3 november 2021

Homme, 5. novembril kell 17.00 avab Fotomuuseum Soome fotokunstniku Sanni Saarineni näituse, mille keskne küsimus on, kuidas me saame iseendaks.

“Saarineni fotosid saab vaadata kui kihilisi hetkede üleminekuid, mis korduvad lõpmatuse taasloomisena põlvkonnast põlvkonda üha uuesti ja uuesti,” sõnas kuraator Annika Haas. 

Näitus nimega “Kohti: suunas” on üles pandud Fotomuuseumi projektiruumis, dokumentaalfotograafia teema-aasta raames. Kohti on soome sõna, mis tähendab "millegi suunas", kuid Saarinen tõlgendab seda kui püüdu millenigi jõuda. 

Näitust saad vaatama minna kuni 27. veebruarini 2022.

*

Sanni Saarinen (s 1979) on dokumentaalfotograaf ja visuaalkunstnik, kultuuriantropoloog ja kirjanik, kes elab Soomes Espoos. LensCulture tunnustas Saarineni 2018. aasta Emerging Talents auhinnaga. Saarinen omandas Turu ülikoolis magistrikraadi religiooniteaduses ning on õppinud fotograafiat Hispaanias Madridi rahvusvahelises fotokoolis (EFTI). Praegu õpib Aalto ülikoolis fotograafia magistriõppes. Tema töid on eksponeeritud laialdaselt Soomes, lisaks ka New Yorgis Klompching’i galeriis LensCulture näitusel ning 2019 Prantsusmaal festivali Rencontres d’Arles näitusel „Open Walls“. /Allikas: Fotomuuseum/

 

Enriika Vunk

uudised@eestifoto.ee